PİYASA

En Trend Pazarın Gölgedekileri

21.03.2012 Çarşamba
EN TREND PAZARIN GÖLGEDEKİLERİ

Son dönemde hem kompakt hem de orta sınıf sedan, station ve hatchback modellerin müşterilerini kapmaya başlayan kompakt SUV sınıfında her marka aynı başarıya ulaşamadı.

Artık Türkiye'de varolmayan bir marka olan Dodge'un "Kamyon Suratlı" aracı Nitro'dan sadece 1 adet satıldı. Zaten araç 1 yılı aşkın süredir ithal edilmiyordu. Lansman döneminde büyük sükse yapan aracın bayrağını artık Jeep modelleri taşıyacak. Infiniti'nin "küçük" SUV'u olan EX ise dizel motor eksikliği ve abisi FX'in gölgesinde kalarak 1 adetlik diğer bir kötü sonuca ulaştı. 2.2 lt'lik dizel motorunun kurbanı olan 'yi ise genel olarak marka yöneticileri veya bayi i olarak kaldı sadece 6 adett satıldı. Chrysler-Jeep markalarının Tofaş yönetimine geçme süreci Patriot'u da etkiledi ve araçtan sadece 9 adet satıldı. SsangYong ise radikal görünümlü Actyon ile sadece 38 adede imza attı.

KOMPAKT SUV ve CROSSOVER

Model Adet
Dodge Nitro 1
Infiniti EX 1
Peugeot 4007 6
Jeep Patriot 9
SsangYong Actyon 38

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN