PİYASA

Sürücü Kurslarına Darbe

18.02.2013 Pazartesi
SÜRÜCÜ KURSLARINA DARBE

Türkiye genelinde 3.298 sürücü kursuna denetim yapıldı. Bu denetimde kurallara uymadıkları gerekçesiyle 1.410 tane sürücü kursu hakkında soruşturma açıldı.

Ülkemizin en büyük sorunlarından biri de trafik sorunu. Trafik sorununun çözümünde eğitimin ne kadar önemli olduğunu önceki haberlerimizde dile getirmiştik. Trafik ve sürücü eğitiminin en önemli ayaklarından biri olan nın eğitimlerinin yeterlilikleri geçmişten günümüze tartışılan bir konu olmuştur. Çoğu kez çevremizden de duyduğumuz gibi, bir çok insan sürücü kurslarının kapısından dahi girmeden ehliyet ve dolayısıyla direksiyon sınavlarından geçebilmiştir.

da bu sorunun önemini farkedip, Türkiye genelinde özel sürücü kurslarına kapsamlı bir denetim gerçekleştirdi. 3.298 sürücü kursunu denetleyen memurlar, bu kursların 1.410 tanesinin kurallara uymadığını tespit etti ve soruşturma başlattı. Bazı kursların ders saatlerinde kapısının dahi kilitli olduğunu gören memurlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Soruşturma geçiren kurumlar, kanuna göre ilk hatalarında 15 gün ile 3 ay arasında geçici kapatma cezası alıyor. Aynı suçun tekrarlanması durumunda ise ceza, sürekli kapatma oluyor.

kalan karakter 1000

Erzurumlu Karekin Erzurumlu Karekin

Bizler burda böyle ehliyet verirsek kazalar kaçınılmaz olur.Bir zaman kazaların sebebi yol yokluğundan Rakının üstüne atılırdı sanki bu millet te genci ihtiyarı ellerinde içki şişeleri ile yollarda araba kullanıyorlardı.ehh yollarda düzeldi çoğu yerde,şimdi ise ehliyet almanın kolaylığı ve basitliği kazaları artırdı.Ablam hollanda'da 4 seneye ancak ehliyet alabildi oda 35 inden sonra,burda emekli ikramiyesini alan 50 sinden sonra araba alıp 3 ayda ehliyet sahibi oluyor.1990 lar ve 80 ler daha beterdi,ver bileziği al ehliyeti vardı o dönem,E sınıfı ehliyet alanlar bile olmuştu,tabi emniyet kemeri takmayı bile bilmiyor o dönem ehliyet alanlar.ne diyelim allah akıl fikir versin umarım sıkı denetlenir.ve trafiğe artık şoför yetiştirilir canavar değil.Bu şoförlüğün erkeği,bayanı yok öyle bayan sürücülere şahit oldumki erkeklerden bile iyi kullanıyorlar.Sahte bal firmaları gibi sözde bu tip sürücü kurslarıda bence hemen kapatılmalı ve ehliyet almakta zorlaştırılmalı.Teşekkürler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 18.02.2013 16:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN