PİYASA

Honda Çiftkurtlar'dan Eğitime Destek

07.06.2013 Cuma
HONDA ÇİFTKURTLAR'DAN EĞİTİME DESTEK

Otomotiv sektörünün tanınmış firmalarından Honda Çiftkurtlar Oto Servis ile Şişli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin birlikte hazırlamış olduğu eğitim programıyla, 14 öğrenci bir öğretmen refakatiyle Omnia Vocational Collage'nin davetlisi olarak Finlandiya'ya gitti.

Öğrenciler bu ülkede başkent Helsinki bölgesinde ev sahibi okulun organizasyonu çerçevesinde otomotiv yetkili servislerine yerleştirildi ve 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Yasamızın gereği yapmak zorunda oldukları İşletme Beceri Eğitimleri'nin bir bölümünü bu ülkede gerçekleştirdiler.Bunun yanında yine ev sahibi okul Omnia Vocational Collage International Office bölümünün hazırlamış olduğu zengin kültürel aktivite programları ile gezi, ziyaret ve eğlence gibi etkinliklerle dolu bir dönem geçirdiler.

Yaklaşık olarak altı yüz yıl İsveç ve yüz yıl Rusya egemenliğinde kaldıktan sonra, 1917 yılında bağımsızlığına kavuşmuş ve Fince bataklıklar ülkesi anlamına gelen Suomi yani ; yüz yıl öncesine kadar çok büyük bir yoksulluk ve gerilik içindeyken ve İkinci Dünya Savaşında dört yıl boyunca savaşıp topraklarının ve nüfusunun bir bölümünü kaybetmek pahasına ülkesini işgale karşı korumuş, savaştan sonrada dış yardımı reddederek bütün çağdaş demokratik ve anayasal kurum ve kurallarıyla bu günkü çağdaş dünyanın sosyal bir refah devleti haline gelmiş. Her türden ırk, renk, din ve kültürden insanın bir arada ve huzur içinde yaşadığı ve bilgi toplumu çağını yaşayan model ülke olarak kabul edilebilecek bu ülkeyi daha yakından tanıma fırsatına sahip oldular.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN