PİYASA

Yılda Ortalama Kaç Günümüz Trafikte Geçiyor? İşte Cevabı!

07.11.2013 Perşembe
YILDA ORTALAMA KAÇ GÜNÜMÜZ TRAFİKTE GEÇİYOR? İŞTE CEVABI!

TomTom Navigasyon'un 6'ncısını yayınladığı Trafik Endeksi'ne göre, Türkiye'de sürücüler senede ortalama 12 iş gününü trafikte geçiriyor.

Navigasyon firması 'un, 6 kıtada ve 169 şehirde sıkışıklığını ölçtüğü Trafik Endeksi'ne göre, Türkiye'de senede ortalama 12 iş günü olan trafikte geçirilen süre, dünya genelinde ortalama 8 iş günü olarak belirlendi. Trafiğin en hafif olduğu zamanlar ile trafiğin en sıkışık olduğu zamanları, yerel yollara ve otoyollara bakarak kıyaslayan Trafik Endeksi, bu kıyaslamalara bakarak trafiğin en sıkışık olduğu şehirleri belirledi. Trafiğin en sıkışık olduğu şehirler sıralamasında birincilik Rusya'nın başkenti Moskova'da olurken, ikinciliği hepimizi çıldırtma noktasına getiren İstanbul elde etti. Üçüncü sırada ise Brezilya'nın ikinci büyük şehri olan Rio de Janerio yer aldı.

hakkında da görüşlerini dile getiren TomTom'un trafik uzmanları, bu projeye rağmen otobüs ve diğer toplu taşıma araçlarının sayısında bir azalma olmayacağı için, trafik sıkışıklığınında hissedilebilir bir azalma yaşanmayacağını belirttiler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN