PİYASA

Hamburg'a Otomobille Girmek Yasaklanıyor

22.01.2014 Çarşamba
HAMBURG'A OTOMOBİLLE GİRMEK YASAKLANIYOR

Almanya'nın ikinci büyük kenti olan Hamburg, 2034 yılına kadar şehri otomobillerden temizlemeyi planlıyor.

Otomobil denilince akla gelen ilk ülkelerden olan Almaya'nın Hamburg kentinde devrim niteliğinde bir uygulama yürürlüğe konulmaya hazırlanılıyor.Sadece toplu taşıma, bisiklet ve yaya ulaşımının planladığı "Yeşil Ağ" adı verilen proje 2034 yılına kadar hayata geçirilmesi planlanıyor. Projenin amaçladığı , şehir otomobillerden arındırıldıktan sonra yüzde 40'lık bir alanın park ve bahçeler için ayırılarak şehrin hem daha fazla turist çekmesini sağlamak hem de çevreye çok daha az zararlı bir kent yaratmak."Yeşil Ağ" projesinin aynısı olmasa da benzer bir proje Avrupa'da Kopenhag tarafından oluşturulmaya çalışılıyor.Sadece bisikletlilere ayrılan bir otoban Kopenhag'da hayata geçirilmişt.

şubat ayı içerisinde çok daha katı bir karbondioksit salınımı kriteri getirmeye hazırlanırken, Yeşiller Partisi başkanı, Hamburgluların projeye sıcak baktığını ve şehrin tahmin edilenden daha hızlı bir şekilde otomobillerden arındırılacağını öngördüklerini açıkladı. Bakalım bu proje gelecekte otomobilsiz şehirler için bir ilk olabilecek mi? Hep beraber bekleyip göreceğiz. tutkunları olarak bu habere sevinmelimiyiz yoksa üzülmelimiyiz tam karar veremedik.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN