PİYASA

İkinci El Satışlar Artacaktır

22.01.2014 Çarşamba
İKİNCİ EL SATIŞLAR ARTACAKTIR

Proton Türkiye yetkilileri, hem geçtiğimiz yıl için hem de 2014 yılı için değerlendirme ve tahminlerini paylaştılar.

Malezyalı üreticisi 'un Türkiye distribütörü 'in yetkileri 2013 yılının olumlu bir seyir izlediğini söyleyip şu açıklamalarda bulundular : " 2013 yılında her ne kadar yüksek satış rakamlarına ulaşılsa da 2014 yılı kötümser senaryoya göre özellikle orta sınıf sıfır araç satışlarının azalacağı, sadece üst sınıf araç satışlarında bir artış yaşanabileceği, çoğunlukla da ikinci el araç satışlarının artış göstereceği bir yıl olacaktır.

Özellikle, Amerika Birleşik Devletleri' nde 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükseliş eğiliminin devam etmesi, Amerikan Merkez Bankası FED'in 2014 yılı için tahvil alımını sonlandırma beklentilerinin devam etmesi ve döviz kurlarının yüksek seviyelerde seyir etmesi bizleri kötümser senaryolara doğru sürüklüyor. Görünen o ki 2014 yılı içerisinde döviz kurları geri gelecek gibi değil. Buda genel olarak ülke ithalatımızı azaltacak ve ihracatımızı arttıracaktır. Dolayısı ile yerli üretimimiz artış eğiliminde olabilecektir. Döviz kurlarının yüksek seyirine paralel olarak yabancı menşeli araçların fiyatlarındaki artışın dengeli olmaması durumunda ithal araç satışları azalacaktır. Şuanki görünüm itibariyle 2014 yılı için toplam pazar beklentimizin 800 binli adetler seviyesinde olabileceğini söyleyebiliriz.''

kalan karakter 1000

kırkikindi kırkikindi

proton çok kaliteli araba, ancak bir türlü Türkiye atılımını tam yakalayamadı, bunların politik olduğunu, Türkiye'deki otomobil devleri bu işi engellediğini düşünüyorum.
Gen2, Saga çok kaliteli ve kullanışlı araçlar, ayrıca Saga ile Savvy en az yakan araçlardan...

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 20.04.2015 13:43
enes enes

Suprima modelini senelerdir bekliyoruz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 28.12.2014 00:24
enes enes

Suprima Exora ve diğer kaliteli modelleri getirmezseniz bu iş olmaz gelirse satiş patlamasi olur

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 28.12.2014 00:17

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN