PİYASA

2013’ün En Büyüğü Toyota Oldu

29.01.2014 Çarşamba
2013’ÜN EN BÜYÜĞÜ TOYOTA OLDU

Japon otomotiv devi Toyota, General Motors’u geride bırakarak 2013 yılının en fazla araç satan markası oldu.

Açıklanan rakamlara göre , 9.98 milyon adetlik satışıyla liderlik koltuğunda oturuyor. Toyota'yı 9.71 milyonluk satış adediyle General Motors takip ediyor. Dünyanın en fazla satılan otomobil modeli olan Corolla'nın rekorundan sonra bu gelen yeni rekorda Japon üreticide yüzleri güldürdü. Volkswagen Grubu ise General Motors'un hemen ardından 9.7 milyon adetle üçüncü sırada yer aldı.

Toyota bu gelen başarılı sonuçlardan sonra hedefini 2014 yılında daha da yükseltti. 2014 yılında 10 milyon barajınıda geçmek isteyen Japonlar,yeni modelleriyle bu rakamı yakalamak için uğraşacaklar.

kalan karakter 1000

necmi necmi

Sorunsuzluk filan tamam ama, toyota deyince benim aklıma hemen, böyle öksüre tıksıra giden, şöyle gaza basınca 5 dakika sonra tepki veren ağır aksak arabalar geliyor. Arabanın "a" sından "b" sinden filan anlamaya da çok gerek yok. Kim istemez gaza basınca giden, biraz da heyecan veren araba kullanmayı. Toyota sorunsuzluk payesiyle buraya kadar gelebildi, silkinip üstünde ki ölü toprağını atması gerek. Hala 100 yıl önceki teknolojiyi kullanıyor ve sorunsuz diyoruz öyle mi. Böyle giderse satış krallığını Alman lara kaptıracak gibi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 06.08.2015 13:04
mehmet mehmet

Toyota evet bi alman kadar rahat deil yada yakiy tuketimi o kadar dusuk deil ama volkwagen grubu gibi her 100 binde bir turbo yemiyo motorlar tas gibi ses yok

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.02.2014 01:22
MAK MAK

En dolu versiyonunda bile cam otomatiklerinde comfort yok aydınlatma ışığı yok arka süspansiyon bağımsız değil bizim milletimizde gidip alır 72 bn tl verir böyle rekor kırdırır eğilin bir bakın arka tekerin içine izolasyon bile yok ama işte adı çıkmış toyota pehhh

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır31
cevapla 31.01.2014 11:33
1. Belli 2. Kim? 1. Belli 2. Kim?

Sizin konfor diye bahsettiğiniz otomatik cam düğmesindeki ışıksa eğer, ömrü iki ay süren iki ay sonra bırakın düğmenin ışığını kendisi bile çalışmayan Renault grubu en konforlu ARAÇTIR..
frenleri 15 bin km de bitsin,
baskısı 40 bin km görmesin..
Yol tutuşu olmasın..
Motor 100 bin görünce kelle koltukta sürelim..
Arka kapılardan rüzgar essin..
Ama sırf düğmeleri ışıklı araç konforlu diye bu aracı alıp binelim..
Hemde basit fulence modelinin bile 65 bin TL rakamları gördüğünü varsayarak..

..

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 03.02.2014 16:47
Tr Tr

Toyota zaten ülkemizde Dünya'daki kadar tercih edilmiyor Toyota'yı birinci yapan biz değil Dünya'nın çeşitli bölgelerinde Toyota markasını tercih edenlerdir.Gerçek manada sağlamlık ve uzun ömürlülüğü japon markalar sağlamaktadır.Bizim gibi kalite kıstası tok kapı sesi ve yumuşak konsol olan arabadan anlamayan insan toplulukları Toyota,Honda,mazda gibi arabaları hiç beğenmez.Biz de otomobil kültürü denen kavram henüz yok çünkü kendi otomobillerini üretemeyen bir ülkeyiz ve üzülerek söylemeliyim ki millet olarak arabanın a'sından anlamıyoruz.Görünen kaliteyi gerçek kalite zannedip asla hak etmeyen araçlara 70-80 bin kağıt bayılıyoruz sonuç??'Mekatronik arızası,kavrama problemi,100 binde biten malum 'ödüllü' motorun turbosu,servislerdeki rezalet müşteri memnuniyeti(!) anlayışı ve daha sayabileceğim pek çok sorun.Şunu unutmamalıyız ki gerçekten ömürlük otomobil isteyen tüketici uzak doğu markalarına yönelmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet40
hayır5
cevapla 02.02.2014 12:17
Murat Murat

Toyotanın yeni modelleri arasında Corolla dışında çok güzel tasarımlara imza attığını dşünüyorum. Auris, Rav4 ve Yaris'i çok beğendim ama Corolla'da sanki bir zorlama tasarım var hele arkası... Corolla olmamış bence o isime yakışmamış. Amerika'da satılan Toyotalar zaten efsane hepsi ayrı ayrı çok güzel ayrıca arkadaşın da dediği gibi sağlamlık sorunsuz luk konusunda ve müşteri memnuniyeti konusunda da iyi bir marka sonuç olarak bu başarı bence şaşırtıcı değil.

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır5
cevapla 31.01.2014 10:40
1. Belli 2. Kim? 1. Belli 2. Kim?

Toyota markası zaten kuruluşundan bu yana sağlamlığı ile kendine yer edinmiş bir marka.
Gerek Amerika pazarında gerek Avrupa gerekse asya pazarında bu başarıları sabit.
Amerikanın 15 yıldır en çok satılan-tutulan modeli camry.
En çok satan cip modeli land cruiser..
Pick up olarak tundra.
Spor araba olara lexus lfa..
..

Aynı Görüşte misiniz?
evet46
hayır4
cevapla 29.01.2014 12:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN