PİYASA

Otomotivin Geleceğine Yatırım Yapan Yarışma

07.02.2014 Cuma
OTOMOTİVİN GELECEĞİNE YATIRIM YAPAN YARIŞMA

Tasarımcılar bir araya gelerek otomotivin geleceğine ışık tutacak.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin (OİB) Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) koordinatörlüğü ve Ekonomi Bakanlığı'nın desteğiyle gelenekselleştirdiği, ARGE Proje Pazarı ve Otomotiv Komponent Tasarım Yarışması'nın üçüncüsü start aldı.

"Parçaları Buluşturan Pazar" sloganıyla yola çıkan yarışmada birinciye 50 bin, ikinciye 30 bin, üçüncüyeyse 20 bin TL ödül verilecek. Ayrıca iki proje sahibine de 10 bin TL'lik 'ARGE Özel Ödülü" verilecek.

Bütün bunlara ek olarak 5 bin TL değerinde jüri özel ödülleri de sahiplerini bulacak. Ekonomi Bakanlığı'nın seçtiği tasarımcılarsa, 2 yıl yurtdışı eğitimi kazanacak.

"Yenilenebilir Enerji – Çevre", "Emniyet", "Mekanik Fonksiyonellik" ve "Ergonomi" olmak üzere dört farklı kategoride gerçekleşecek yarışmanın finali ve ödül töreni 17-18 Nisan 2014 tarihinde, Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgiye www.otomotivtasarimyarismasi.com ve www.otomotivprojepazari.com adreslerinden ulaşılabilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN