PİYASA

OGD Otomotiv Gazetecileri Derneği Kuruldu

28.05.2014 Çarşamba
OGD OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ KURULDU

Türkiye'de gazete, dergi, televizyon, internet ve dijital yayıncıların tamamını kapsayan ve otomotiv alanında faaliyet gösteren; otomobil gazetecileri biraraya getirmeyi amaçlayan, Otomotiv Gazetecileri Derneği 10 Nisan 2014 tarihi itibariyle resmen kuruldu.

Hakkı Tolunay, Ufuk Sandık , Okan Altan, Hırant Kasapoğlu, Gültekin Kara, Murat Öztürk ve Ahmet Çelik'ten oluşan 7 Kurucu Üye'nin öncülüğünü yaptığı dernek çalışmalarına başladı. İlk toplantıda, Dernek Başkanlığına Hakkı Tolunay, Başkan Yardımcılığına Ufuk Sandık, Genel Sekreterliğe Okan Altan, Saymanlığa da Ahmet Çelik getirildi. 'nin asıl amacı ise, tüketiciye otomotiv ve otomobil ihtisasları hakkında bilgi vermek. OGD üyeleri, düzenli olarak, Türkiye'de otomobil müşterilerinin daha iyi bilgilendirilmesi, otomotiv gazeteciliği etiğinin korunması, mesleki disiplin ve informatik çalışmalar derneğin çalışmaları arasında yer alıyor. Türkiye'de otomotiv ve otomobil branşının sağlıklı gelişimi yönünde, tarihten geleceğe, yeni ürünler ve teknolojileri inceleyip güncel pazar trendlerini değerlendiren OGD, sektör ve müşteriler arasında bir köprü oluşturma amacıyla çalışmalarına başladı. Ayrıca, Türkiye'de ilk kez, kullanıcılara tavsiye niteliğindeki Yılın Otomobili seçmeleri ve sektörü onurlandıracak Yılın Ödülleri için aktiviteler düzenleyecek olan OGD, uluslararası işbirlikleriyle de Türkiye'deki otomotiv gazetecilerinin uluslararası kimliklerini güçlendirmeyi hedefliyor. OGD'nin bu www.otomotivgazetecileri.org isimli portalı, üyelik başvurularında ve organizasyonlar hakkında bilgilendirme için hazırlandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN