PİYASA

Trafikte Daha Güzeller

01.09.2014 Pazartesi
TRAFİKTE DAHA GÜZELLER

Ford’un yaptığı araştırmaya göre, İngiliz gençlerinin büyük çoğunluğu trafikte çektiği özçekimlerde kendilerini daha güzel hissediyor.

Ford ilginç bir araştırmaya imza attı. İngilizlerin trafikte yoğun olarak telefonlarını kullandığına dikkat çeken araştırma, gençlerin otomobillerinde çektiği fotoğraflarda kendilerini daha iyi hissettiklerini ortaya çıkardı. 18 ile 24 yaş aralığındaki insanların toplamda 7000 akıllı telefonundan çıkan veriler, işe güvenlik açısından bakıldığında pek de iç açıcı değil. Aynı yaş grubunda Alman ve Fransızların yüzde 28'i otomobil kullanımı sırasında fotoğraf çekerken, Romanya'da durum yüzde 27; İtalya'da ise yüzde 26 seviyelerinde…

En endişe veren nokta, Avrupa'daki genç sürücülerinin 4'de 1'i kullandığı sırada Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarını da kontrol ediyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN