PİYASA

Lexus Türkiye’ye Adımını Atıyor

11.05.2015 Pazartesi
LEXUS TÜRKİYE’YE ADIMINI ATIYOR

Toyota’nın Amerika pazarını hedef alarak ürettiği Lexus modelleri artık Türkiye’de de satışa sunulacak.

ile birlikte Türkiye'ye adımını atacak modelleri Türkiye'de 2015'in son çeyreğinde satışa sunulacak. 1989 yılından bu yana üretilen Lexus modelleri, 'nın Premium ayağı oldu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye'de uzun süredir Lexus'a bir talep olduğunu belirterek "Bu konuda bir süredir çalışıyorduk. Ürün gamının yenilenmesi ve farklı motor seçeneklerinin pazara sunulması ile birlikte Lexus'u bekleyen Türk halkının karşısındayız. Lexus premium segmentte "müşteri odaklılık" kavramını yeniden tanımlayacak. Türkiye'de ki lüks segment müşterileri iyi eğitimli, kültürlü, sık seyahat eden ve beklentileri yüksek olan bir kitle. Lexus markasının Türkiye'de olma nedeni de budur. Artık Türkiye'de yaşayan premium segment müşterileri hak ettikleri deneyimi yaşayabilecekler" dedi.

Dünyanın 80 ülkesinde satışta olan Lexus'un Türkiye operasyonlarının Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından yürütüleceğini de sözlerine ekleyen Bozkurt şunları söyledi;

"Müşterimizin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacağız. Lexus kalitesiyle doğru orantılı bir hizmet anlayışını müşterilerimiz Lexus showroom'una girdiği andan itibaren hissedecek. Öncelikle İstanbul'da açacağımız bir showroom ile Türkiye pazarına giriş yapacağız. Tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimi ile farklılığını ortaya koyan Lexus, Japonların huzuru hissettiren "Omotenashi" felsefesini kendine temel olarak alıyor. Kişiye özel bir misafirperverlik anlayışının karşılık bulduğu "Omotenashi" felsefesi ile müşterilerimize Lexus Müşteri Deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız. Lüks segment müşterileri daha önce hiç yaşamadıkları bir müşteri deneyimi yaşayacaklar.

Bozkurt, yeni teknoloji ile Lexus için geliştirilen 2.0 lt'lik motorların Türkiye'deki vergi sistemi açısından önemli avantajlar sağlayacağını da kaydederek "Bu motorlara sahip Lexus'ların gelecek olması Lexus'u bekleyen Türk müşterilerimiz arasında büyük heyecan yaratacağına inanıyoruz. Uzun yıllardır beklenen Lexus ile lüks tüketicinin beklentilerini karşılayacağız" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

Ender KUŞ Ender KUŞ

Yazık edersiniz getirmeyin sizin güzelim markanız var getirip burda rezil etmeyin bizim milletimiz arabadan anlamaz :)

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 04.06.2015 15:31
mehmet akif mehmet akif

gelsin gelmesi çok iyi olur böylece lexus un arabalarını daha yakından görmüş olur herkez

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.09.2015 15:26
Burak Burak

Toyota'nın Mercedes, BMW ve Audi'ye dünyada rakip olarak tanıttığı lüks markası Lexus'u Türkiye'ye daha erken getirmesi gerekirdi. Bence bu geç kalınmış bir hamle fakat Toyota'nın lüks sınıfta Lexus ile Mercedes, BMW, ve Audi karşısında şansı ne olur işte onu hiç bilemeyiz. Toyota Lexus'u bundan birkaç sene önce ülkemizde satışa sunsaydı bence daha etkili olurdu ki insanlarda Lexus markasına alışırdı. İşte bu yüzden bence çok geç kalınmış bir hamle Toyota Türkiye için ama rakipleri karşısında ne kadar başarılı olur işte orasını hep birlikte göreceğiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 11.05.2015 23:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN