PİYASA

İşte Yerli Otomobil

13.10.2015 Salı
İŞTE YERLİ OTOMOBİL

Yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü AA Editör Masası'nda kamuoyuyla paylaşan Bakan Işık, 3 prototip üretildiğini, Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Yerli otomobilin prototipinin kamuflajlı görüntüsünü kamuoyuyla paylaşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 3 prototip üretildiğini, Ar-Ge çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Bakan Işık, yerli otomobile ilişkin, 2016'da her türlü arazi şartında deneyecekleri 30-40 araç üretmeyi, 2019 sonuna kadar da Türkiye'de bunun seri üretimini başlatmayı hedeflediklerini söyledi. Işık, ilişkin, "Bir aksilik olmazsa, Türkiye'nin istikrar yönünde bir problemi olmazsa, projeyi programladığımız şekilde sürdürürsek inanıyoruz ki 2020 yılında artık insanlarımızın tercihine bir Türk markasını da sunmuş olacağız" dedi.

2005 yılında üretimine başlanan ve 2010 yılında üretimine son verilen Cadillac BLS'ye benzerliğiyle dikkat çeken modelin tam olarak ne zaman yollardaki yerini alacağıyla ilgili henüz bir bilgi yok.

kalan karakter 1000

pars pars

hasretle bekliyorum.elin gavuruna param gitmesin.param ülkemde kalmasın.haa bunu yanında bu araç güvenli sağlam olmalı.madem saabla ortak yapılıyor.isveçliler sağlam araba yapıyor.göreyim sisi mühendisler yeni bir volvo gibi sağlam araba çıksın piyasaya.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 19.10.2015 20:26
ÇOK YAŞAA TÜRKİYE ÇOK YAŞAA TÜRKİYE

İNANAMIYORUM. HAYALMİ

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 19.10.2015 00:08
ertugrul ertugrul

Bu projenin fikir mülkiyetine 100 milyon tl para ödemişler! Nasıl üretileceği bilgisi mevcut değilmiş! Bu bütçeyi basiretli bir kuruma(tübitak değil*) üniverstelere bu işe gönül verenlere, emek verenlere (tasarım,üretim,mühendislik yapan firmalara ve kişilere) ayırsalar da gerçek bir yerli oto üretsek olurdu heralde. Bizleri enayi yerine koyup aklımızla dalga geçselerde bu projeyi nihayete ulaştırmalarını umuyoruz, bekliyoruz, herşeye rağmen destekliyoruz.
*Zira tübitak uzun süredir (yıllardır) elektrikli otomobil üzerine çalışıyor ortada ne var? Yani bu konuda bir fikir bile edinememişler, 100 milyona satın almışlar. Yazık!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.10.2015 09:43
rıza ayan rıza ayan

nihayeeeeet .akp bu arabayı yapsın oyumu ona vereceğim.artık ben yerli araba istiyorum.a cakma diyen insan evlatları.çalışıp kazanıp almanlara veriyosunuz.peki almanlar ne yapıyo.sahte yazılımlarla sizi kandırıyo.EN ACISIDA BENDEN ALDIĞI PARAYLA SİLAH YAPIP MEHMETCİĞİ HAİNCE KAHPECE PUSUYA DÜŞÜREN HAİNLERE VERİYO.ÇIKSIN HEMEN ALICAM NE OLURSA OLSUN. PARAM CONİYE DEĞİL MEHMETCİĞİN CANINI KORUMAK İÇİN VATANIM İÇİN ÜLKEMDE KALACAK.HADİ GÖREYİM TAİP BU RABAYI YAP OYUM SONSUZA KADAR SANA....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 14.10.2015 19:15
MG MG

Yazıklar olsun! Haberin hiçbir yerinde cesaret gösterip yerli oto diye bize yutturulmaya çalışılanın Cadillac BLS'nin bandajlanmış halinden başka bişey olmadığını söyleyememişsiniz. Yurtdışında bulunduğum dönemlerde defalarca kiraladığım aracın hem dış tasarımı hem de iç tasarımı olarak santim santim aynısı! Otohaber gibi prestijli bir sitenin daha objektif olmasını beklerdim; duruşunuz not edildi!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.10.2015 09:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN