PİYASA

Volkswagen’in Satışları Yüzde 3.5 Düştü

17.11.2015 Salı
VOLKSWAGEN’İN SATIŞLARI YÜZDE 3.5 DÜŞTÜ

Emisyon skandalıyla dünyanın gündemine oturan VW Grubu’nun satışları da Ekim ayında yüzde 3.5 oranında düştü.

Geçtiğimiz aylarda ABD'de patlak veren emisyon skandalının ardından dünya gündemine oturan VW'nin satışları da ekim ayında düştü. Geçtiğimiz yıl ekim ayında gerçekleştirilen satışların yüzde 3.5 gerisinde kalan VW Grubu, bu yıl ise toplamda 8.26 milyon araç satışı yaparak, yine geçen yılın ilk 10 aylık döneminde satışlarını yüzde 1.7 oranında düşürdü.

VW Grubu'nda en dikkat çekici düşüş VW logolu otomobillerde gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl ekim ayına oranla yüzde 5.3'lük bir satış gerilemesi yaşayan markaya nazaran Porsche ise satışlarını yüzde 18.2 oranında yükseltti. Geçtiğimiz yıl ekim ayına oranla grup içinde satışlarını yükselten diğer marka ise yüzde 2'lik oranla Audi oldu. Skoda yüzde 2.7, SEAT ise yüzde 3.1 oranında geriledi.

Volkswagen Grubu'nun Avrupa pazarında yüzde 1.5 lik oranda düşüşü göze çarparken, Çin pazarında ise yüzde 1.6'lik bir artışa rastlandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN