PİYASA

Trafik Sigortası Yüzde 20 Ucuzluyor

15.08.2016 Pazartesi
TRAFİK SİGORTASI YÜZDE 20 UCUZLUYOR

26 Nisan'da yürürlüğe giren zorunlu trafik sigortalarındaki indirim ağustos ayı itibariyle yüzde 15'e ulaştı. Türkiye Sigorta Birliği'nden (TSB) yapılan açıklamada, trafik sigortası primlerinde mayıstan itibaren başlayan düşüşün ağustos itibariyle ilk defa trafiğe girenlerde yüzde 15, tüm araç grupları ile tüm basamaklarda ortalama yüzde 10'a ulaştığı vurgulandı.

TSB Genel Sekreteri Akif Eroğlu, sisteme ilk defa giren ve fiyat artışlarından en çok etkilenen grup olan 4. basamaktakilere yapılan indirimin yüzde 15 olduğunu söyledi.

Kanun önüne geçti

Ağustos sonu itibariyle ortalama indirimin yüzde 15'e, 4. basamakta bulunanlara yapılan indirimin ise yüzde 20'ye ulaşacağını dile getiren Eroğlu, bazı şirketlerin indirim oranını yüzde 30'a kadar çıkardığını dolayısıyla rekabetin de kendini gösterdiğini kaydetti. Primlerde tabanın hiçbir zaman 250-300'e düşmeyeceğinin altını çizen Eroğlu, "Vatandaş böyle bir beklenti içine girmesin ama eğer bu kanun yürürlüğe girmeseydi primler artmaya devam edecekti. Şu an 500 liralık bir poliçe bugün 400 liraya yapılıyor ki bu 100 liralık indirim demek" diye konuştu..

Takvim

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN