PİYASA

Kış lastikleri (Özel dosya)

10.11.2016 Perşembe
KIŞ LASTİKLERİ (ÖZEL DOSYA)

Nokian Tyres Kış Lastikleri Dosyası

Kuzeyden Gelen Güvenlik ve Konfor

Nokian Tyres dünyanın en kuzeyindeki lastik üreticisidir. Zorlu hava şartlarında güvenli sürüşü kolaylaştırıyor ve sürekli geliştiriyoruz. İster sağanak yağış olsun, isterse kar fırtınası olsun, lastiklerimiz güvenilirliği ve yüksek performansı birleştirerek gönül rahatlığıyla kullanım sunuyor. Üretimlerimiz en zorlu sürüş koşullarına ve müşteri beklentilerine odaklanmıştır.

Nokian Tyres'ın benzersiz ürünleri, 80 yılı aşkın süredir gelen bilgi birikimine (know-how), aralıksız süren testlere ve sürekli daha iyi çözümler aramaya dayanır. Nokian Tyres, 1934 yılında dünyanın ilk kış lastiğini geliştirdi ve üretti. Yaz lastikleri üretimi bundan 2 yıl önce 1932 yılında başladı. Nokian Tyres, 2015 yılında ıslak zemin yol tutuşu ve yakıt verimliliğinde AB lastik etiketi standardının en üst seviyesi olan A sınıfı etiket değerine sahip dünyanın ilk kış lastiğini üretti.

Kış lastiğinin mucidi Nokian Tyres ürün gamını genişletmeye devam ediyor

Nokian, kış lastiği ürünlerine Avrupa ve Türkiye'nin değişken kış koşullarına uygun yeni Premium kış lastiğini ekledi. Yeni Nokian WR A4. Nokian Tyres, dünyanın en kuzeyindeki lastik üreticisi olarak yeni modeli ile birlikte binek, SUV/4x4 ve hafif ticari araç modelleri için kış lastikleri ve yılın her günü kullanılabilen Nokian Weatherproof dört mevsim lastikleri ile kış lastikleri pazarına yön vermeye devam ediyor.

Nokian WR A4

Yeni sportif Nokian WR A4 kış lastiği, kış koşullarında üstün direksiyon hakimiyetini ve güvenilir yol tutuşunu en etkin şekilde bir araya getiriyor. Yüksek performanslı otomobiller için değişken hava koşulları altında dengeli bir sürüş sunuyor. Direksiyon hareketlerine hızlı ve kusursuz bir şekilde cevap veren Nokian WR A4 konforlu ses seviyesini de sürdürüyor. Mükemmel direksiyon hakimiyeti ve yol tutuşu özellikleri, çeşitli son teknoloji ürünü sanat eseri yeniliklere dayanır. Nokian WR A4 son derece düşük yuvarlanma direncine, etkili yakıt ekonomisine ve düşük zararlı emisyonlara sahiptir.

-Fonksiyonel performans kanalları sayesinde kuru, ıslak ve karlı yollarda üst düzey yol tutuşu

- Son derece dengeli ve kararlı yüksek hız performansı

- Maksimum konfor

Spor otomobillerden modern elektrikli otomobillere (örneğin Tesla Model S) kadar geniş ebat seçenekleri olan Nokian WR A4, H (210 km/h) ile W (270 km/h) arasında değişen hız seviyelerinde 16 - 21 inç arası ebatları kapsar. Seçenekler arasındaki özel ürünler patlasa da yol alabilme [Flat Run] teknolojisine sahip lastikler olduğu gibi, ebatların büyük kısmı, en yüksek yük kapasitesini gösteren XL yük endeksine sahiptir.

Ürün fotoğrafları için tıklayınız:

www.nokiantyres.com/NokianWRA4

Nokian WR D4

Yol tutuş şampiyonu Nokian WR D4, özel geliştirilen eşsiz yenilikler sayesinde karlı, buzlu ve ıslak yolda güvenli ve dengeli bir sürüş sunar. Nokian WR D4, ıslak zemin yol tutuşunda AB lastik etiketi standardının en üst seviyesi olan A sınıfı etiket değerine sahip dünyanın ilk kış lastiğidir. Optimize edilmiş kanallar ve özel Nokian Çift Yapılı Silika teknolojileri, en aşırı yol koşullarında kontrollü, sağlam yol tutuşu ve yüksek yakıt tasarrufu sağlar.

Ürün fotoğrafları için tıklayınız:

www.nokiantyres.com/NokianWRD4

Nokian Weatherproof Dört Mevsim Lastiği

YIL BOYUNCA KESİNTİSİZ YÜKSEK PERFORMANS

Kışın güvenli, yazın konforlu ve kararlı.

Nokian Weatherproof dört mevsim lastikleri, yıl boyunca birinci sınıf güvenlik, yüksek performans ve maksimum dayanıklılık sunar. Yeni dört mevsim lastik ailesi, benzersiz kış güvenliği ile Nokian yaz lastiklerinin hassas sürüş kararlılığını ve sağlam yol tutuşunu bir araya getirir. Bu sınıfta yer alan tüm ebatlardaki lastikler, lastiğin kış aylarında kullanımı için resmi onaylı olduğunu gösteren "Kar Tanesi" sembolüne (3PMSF) sahiptir. Yuvarlanma direnci oldukça düşük olan Nokian Weatherproof lastikleri, yakıt tüketimini ve açığa çıkan zararlı emisyonları azaltır. Türkiye yol ve iklim şartlarına da son derece uygun olan Nokian Weatherproof ailesi, modern binek otomobiller, SUV/4x4 ve kamyonet, minibüs, panelvan gibi ticari araçlara uygun ebatlara sahiptir.

Ürün fotoğrafları için tıklayınız:

www.nokiantyres.com/NokianWeatherproof

Nokian WR SUV3

SUV araçlar için tasarlanan yüksek performanslı Nokian WR SUV 3, değişken ve zorlu iklim şartlarında, her tür zeminde maksimum performans ve mükemmel direksiyon hakimiyeti sunar. Güçlü ve yüksek performanslı lastik olan WR SUV 3, özel olarak tasarlanan sırt deseni sayesinde, suda ve sulu karda kızaklamayı mükemmel şekilde önler. Bu özel sırt deseni, lastiğin dönme hareketini dengeleyerek, ıslak, kuru, karlı ve buzlu tüm zeminlerde kararlı ve dengeli bir şekilde yol almasını sağlar.

Ürün fotoğrafları için tıklayınız:

www.nokiantyres.com/NokianSUV3

Nokian WR C3 (Hafif ticari)

Nokian WR C3, kış koşullarında mükemmel yol tutuşu sayesinde en zor şartlarla mücadele ederken size de binek otomobil konforu sunar. Bu verimli lastikler, kamyonet, panelvan ve minibüs gibi çok amaçlı profesyonel kullanım için tasarlanmıştır. Nokian WR C3, profesyonel sürücülere, hem şehir içinde hem de şehir dışında, karlı, buzlu ve ıslak zeminde, güvenli ve sağlam yol tutuşu sunarken, oldukça düşük yuvarlanma direnci sayesinde de yakıt tasarrufu sağlar.

Ürün fotoğrafları için tıklayınız:

www.nokiantyres.com/NokianWRC3

Diğer Kış Lastiği modellerimizden bazıları

Nokian WR D3

Nokian WR D3 çivisiz kış lastiği, küçük ve orta büyüklükteki aile otomobilleri için ustaca bir araya getirilmiş güvenlik özellikleri ile konforlu ve güvenli bir sürüş keyfi sunar. WR D3, değişken kış koşullarında birinci sınıf yol tutuşu ve mükemmel sürüş hakimiyeti sağlar.

Nokian WR A3

Yüksek performanslı otomobiller için tasarlanan Nokian WR A3 çivisiz kış lastiği, yüksek hızlarda kusursuz ve hassas direksiyon hakimiyetini garantiler. WR A3, Türkiye'nin değişken hava koşullarında güvenilir bir performans gösterirken ve en zorlu sürüş koşullarında üstün direksiyon hakimiyeti sunar.

Nokian Hakkapeliitta R2

Nokian Hakkapeliitta R2 ve R2 SUV, benzersiz sürüş konforu, yakıt tasarrufu ve çivisiz kış lastiği teknolojisinin en yüksek güvenlik özelliklerini bir arada arayan sürücüler için özel olarak geliştirildi. Lastik bileşiğinde kullanılan benzersiz "Cryo Crystal" konsepti, gerek ıslak yollarda gerek gizli buzlanma oluşan tehlikeli yollarda, geniş bir ısı aralığında güvenli bir sürüş sunar.

Güvenliğiniz için lastiklerimizi sürekli test ediyoruz.

Nokian, ürün geliştirme bütçesinin neredeyse yarısını ürün testlerinde kullanmaktadır. Finlandiya'nın sert ve değişken iklim şartları, kış lastiği geliştirmek için mükemmel koşullar sağlar. Ivalo ve Nokia'da bulunan test merkezlerimizde, en zorlu sürüş koşullarında lastiklerimizi sürekli test ediyoruz. Finlandiya'nın kuzey bölgesi Laponya'da 700 hektar büyüklüğünde "Beyaz Cehennem" lakaplı IVALO test merkezinde Kasım-Mayıs aylarında en zorlu ve en aşırı kış şartlarında gece ve gündüz lastik testleri yapılmaktadır.

IVALO test merkezi özellikleri

• Dünyanın en kuzeyindeki test merkezi

• 20'den fazla farklı test yüzeyi

• 40°C - Gün içerisindeki sıcaklık farkı

• Her yıl 6 ay test süresi

• 20.000'in üzerinde kış lastiği testi

• Her sezonda 40.000 km'den fazla test mesafesi

• 700 metre buz holü

Yılın Lastik Teknolojisi 2016 Ödülü

Modern elektrikli otomobiller için tasarlanan Nokian Hakkapeliitta R2 kış lastiği, lastik sektörünün en saygın ödüllerinden olan "Tire technology of the year 2016" (Yılın lastik teknolojisi 2016) ödülünü kazandı. Uluslararası Yılın Lastik Teknolojisi Ödülleri, lastik teknolojileri, lastik tasarımı ve lastik üretimi sektöründe yapılan mükemmellik ve innovasyon çalışmalarını ödüllendiriyor.

Kış Lastiğinin mucidi

Nokian Tyres, 1934 yılında karlı ve zorlu kış koşulları için dünyanın ilk kış lastiğini geliştirdi. Kelirengas. Tır ve otobüsler için geliştirilen Kelirengas lastik yüzeyindeki dayanıklı oyukları sayesinde karlı zeminde mükemmel yol tutuşu sağlayarak kar zincirlerin kullanımını gereksiz kılmıştır.

Nokian Kış Lastiğin Tarihçesi

1932 - Otomobil lastikleri üretimi başladı.

1934 - Dünyanın ilk kış lastiği üretildi, "Kelirengas."

1936 - Efsanevi Hakkapeliitta kış lastiklerinin üretimine başlandı.

1961 - İlk çivili kış lastiği üretildi, "Kometa Hakkapeliitta."

1977 - Çelik kemer yapılı kış lastiği üretildi, "Nokian Hakkapeliitta NR 08."

1986 - Dünyanın en kuzeyinde, kutup dairesinde en gelişmiş lastik test merkezi k uruldu, Ivalo, Lapland/Finlandiya.

1996 - Erimiş karda kızaklama testlerinin öncüsü oldu.

1999 - Sürüş güvenliği göstergesinin patenti alındı, DSI.

2002 - W hız endeksine sahip dünyanın ilk kış lastiği üretildi. Nokian WR, (270 km/h/167 mph).

2006 - Dünyanın en büyük binek otomobil kış lastiği üretildi. 22-inç Nokian Hakkapeliitta Sport Utility 5.

2008 - Güçlü Nokian Hakkapeliitta R çivisiz kış lastiği üretildi.

2009 - Çok sayıda testte birinci olan Nokian Hakkapeliitta 7 çivili lastik üretildi. Kendi segmentinde dünya rekoru sahibi.

2010-2012 tarihleri arasında 30'dan fazla otomobil dergisi testlerini kazandı.

2011 - Buz üzerinde dünya hız rekoru sahibi oldu. 331.61 km/h (206.05 mph), Nokian Hakkapeliitta 7.

2012 - Elektrikli otomobil ile buz üzerinde dünya hız rekoru sahibi oldu 252.09 km/h (156.62 mph). Nokian Hakkapeliitta 7 ve E-RA. 2013 - Yeni nesil Nokian Hakkapeliitta 8 çivili kış lastiği ve Nokian Hakkapeliitta R2 çivisiz kış lastiği üretildi.

2013 - Buz üzerinde yeni dünya hız rekoru kırıldı. 335.71 km/h (208.60 mph), Nokian Hakkapeliitta 8. 2014 - Dünyanın ilk otomatik çivili kış lastiği üretildi. Nokian Hakkapeliitta konsept lastiği.

2014 - Elektrikli otomobiller için Yeni Nokian Hakkapeliitta R2 üretildi. Dünyanın ilk A enerji sınıfı kış lastiği.

2015 - Nokian WR kış lastikleri ailesi yenilendi. Yeni Nokian WR D4 – Dünyanın ilk AB lastik etiketine göre ıslak zeminde kızaklama kategorisinde A sınıfı kış lastiği.

2015 - Yıl boyunca güvenlik ve konfor sunan dört mevsim lastik ailesi üretildi. Nokian Weatherproof

2015 - Dünyanın ilk AB lastik etiketine göre ıslak zeminde kızaklama ve yakıt tasarrufu kategorilerinde A sınıfı kış lastiği. Yenilenen Nokian WR SUV 3.

2015 - Nokian Hakkapeliita R2. Dünyanın en verimli kış lastiği. Yılın lastik teknolojisi ödülü (Tire technology of the year 2016).

2016 - Nokian WR A4. Yeni premium kış lastiği.

Dünyanın ilk otomatik çivili kış lastiği

Lastik sektöründe pek çok yeniliğe imza atan öncü Nokian Tyres, hem çivili hem de çivisiz kullanım seçeneklerini bir arada sunan dünyanın ilk otomatik çivili kış lastiği olan devrim niteliğindeki Nokian Hakkapeliitta konsept lastiğini geliştirmiştir. Normal hava şartlarında lastiğin içine gömülü ve gizli olan çiviler, karlı ve buzlu yolda araç içindeki bir düğmeye basılarak aktif hale gelir ve çivili kış lastiğine dönüşür.

Guinness dünya hız rekoru

335.713 km/h (208.602 mph) - Yol tutuşunun sınırlarında.

Mart 2013' de, test sürücümüz Janne Laitinen, Botnia körfezinde bulunan buzun üzerinde 335.713 km/h (208.602 mph) hıza ulaşarak "Buz Üzerinde En Hızlı Araç" kategorisinde Guinness dünya rekorunu kırmıştır. Araç, düzensiz buz pistinde saniyede 93 metre hıza ulaştı ve lastikte bulunan çiviler buza saniyede 43 kez temas etti. Böylece, daha önce buz üzerinde hiç görülmemiş yol tutuşu ve hız, çivili Nokian Hakkapeliitta 8 lastikleri ile gerçekleşti.

Çevreci üretimin öncüsü

Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zemin tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.

Nokian Hakkında

Dünyanın önde gelen lastik uzmanı Finlandiyalı Nokian Tyres, çok sayıda testten birincilikle çıkmış bir üretici, kış lastiğinin mucidi, dünya rekoru sahibi ve yenilikçilikte lider bir firmadır.

Nokian'ın binek araçlar, kamyonlar ve ağır iş makineleri için ürettiği yenilikçi lastikler farklı iklim tiplerine mükemmel uyum sağlar. Nokian Tyres, çevre dostu ve kullanım ömürleri boyunca güvenlikten ödün vermeyen, ilk günkü özelliklerini korumaya devam eden ürünler geliştirmeyi hedefler.

Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Bir Finlandiya markası

Bir Finlandiya markası olan Nokian Tyres'ın kuzey ülkelerinin en zorlu yol koşullarına uygun olarak ürettiği dünyanın en güvenli lastikleri, Türkiye'nin değişken ve zor koşullarına da mükemmel uyum sağlar. Binek ve SUV araçlar, hafif ticari araçlar, kamyonlar ve ağır iş makineleri için üretilen yenilikçi Nokian lastikleri özellikle kış aylarında karlı ve buzlu yollarda, sert iklimlerde, bahar ve yaz aylarında ise değişken ve zorlu sürüş koşullarında yüksek kalitelerini sergileyen bir performans gösterirler.

Kış lastiğinin mucidi olan Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, bu lastikleri Ivalo ve Nokia'da bulunan test merkezlerinde zorlu koşullarda teste tabi tutan, geliştirdiği teknoloji ve yeniliklerin patentlerini alan bir şirkettir.

Kormetal A.Ş. Hakkında

38 yıldır elde ettiği engin bilgi birikimi ile şekillenen, müşterilerin beklediği kalite ile tasarımın gücünü bir araya getiren ve %100 yerli üretim olan Kormetal Jantları, tescilli bir dünya markası olarak, hafif alaşımlı jant modellerini müşterilerine sunmaktadır. Kormetal A.Ş. 2010 yılından bu yana Nokian lastiklerinin Türkiye distribütörüdür.

BİZE ULAŞIN