PİYASA

İstanbul trafiğinde yeni dönem

16.11.2016 Çarşamba

İstanbul'daki şoförlere yeni uygulama şartı geliyor.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi Halit Yılmaz, UKOME'nin 'da taşıt kullanan şoförlerle ilgili getirdiği yeni uygulamayla hizmet kalitesinin artacağını belirterek, "Her önüne gelen , minibüs ve servis kullanamayacak. Denetimler daha da artacak." dedi.


TŞOF'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), İstanbul'da ticari taşıt kullanan şoförler için Aracı Kullanım alma şartı getirdi.

1 OCAK 2017'DE BAŞLAYACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen TŞOF Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz, yeni uygulamanın 1 Ocak 2017'den itibaren başlayacağını bildirerek, "UKOME, İstanbul'da şoförler için Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi şartı getirdi. Belgeyle hizmet kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmıştır. Uygulama ticari taksi, ticari minibüs ve servis larını kapsamaktadır. Belgenin kullanım süresi iki yıl olarak belirlenmiştir. Belgeye haiz şoförler iki yılda bir eğitim tekrarı yapacaklar. Tekrar eğitim sonrasında 5 kez üst üste başarısız olan adaylar bir yıl süreyle bu belgeye yönelik başvuru yapamayacaklar ve ticari araçları kullanamayacaklar. Her önüne gelen taksi, minibüs ve servis aracı kullanamayacak. Denetimler daha da artacak." değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN