PİYASA

Otomobil satışlarında online pazarlık dönemi başladı

20.01.2017 Cuma

Lüks ikinci el araç pazarının Türkiye’deki temsilcisilerinden S&S Motors, internet sitesi üzerinden ikinci el satışlarda sektörde bir ilke imza attı.

S&S Motors'un önemli miktarda yatırım yaparak geliştirdiği yazılım, ikinci el satış sürecinde insan faktörünü ortadan kaldırarak ziyaretçilerine online imkanı sunuyor. Türkiye'de bir ilk olan online pazarlık yöntemiyle kullanıcılar almak istediği otomobilin liste fiyatından aşağıda bir fiyat önerebiliyor. Sistem müşterinin talebini aldıktan hemen sonra otomatik olarak pazarlık için müşteriye yeni bir fiyat sunuyor. S&S Motors Genel Müdürü Ferhat Albayrak, "Geliştirdiğimiz yazılım sayesinde ikinci el otomobil almak isteyenler herhangi bir zaman kaybı ve ekstra masraf yaşamadan online pazarlıkla satın aldıkları aracı evinin önüne kadar getirtip teslim alabiliyor" diye konuştu.

Super Cars olarak anılan en üst sınıf spor otomobiller başta olmak üzere resmi distribütör çıkışlı lüks 2'nci el araç pazarının Türkiye'deki en güçlü temsilcisi S&S Motors, internet sitesi üzerinden online pazarlıkla ikinci el satış dönemini başlattı. S&S Motors'un önemli miktarda yatırım yaparak geliştirdiği yazılım, ikinci el satış sürecinde insan faktörünü ortadan kaldırarak müşterilere online pazarlık imkanı sunuyor. Türkiye'de bir ilk olan online pazarlık yöntemiyle kullanıcılar almak istediği otomobilin ilgili sayfasına gelerek "Teklif Ver" kısmına tıklıyor ve online ortamda pazarlığa oturuyor. Kullanıcılar otomobilin liste fiyatından aşağıda bir fiyat önerdiğinde, sistem müşterinin talebini alıyor ve anında otomatik olarak pazarlık için yeni ve uygun bir fiyat sunuyor. Araç almak isteyen kullanıcıyla dijital sistem anlaşamadığında ise devreye satış elemanı giriyor ve özel bir fiyatla müşterinin karşısına çıkıyor.

BİZE ULAŞIN