PİYASA

Otomotivin sorunları Ankara'da tartışılacak

09.02.2017 Perşembe

Otomotiv sektörüne ait sorunlar, Otomotiv Sanayi Çalıştayında masaya yatırılacak.

sektörünün sorunları Ankara'da masaya yatırılacak. 9 Şubat'ta düzenlenecek Otomotiv Mühendisliği Konferansı ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji ı başkanlığında 16 Şubat'ta gerçekleştirilecek 'Otomotiv Sanayi ı'nda sektörün sorunları ele alınacak.


Otomotiv sektöründe Ar-Ge çalışmalarının verimi ve tamamlayıcı sanayi politikaları bağlamında nitelikli istihdam açısından otomotiv mühendislerinin akademik ve pratik eğitimlerinin büyük önem arz etmesi nedeniyle düzenlenecek programın ilki 9 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Otomotiv Mühendisleri Derneği ortaklığı ile gerçekleşecek Türkiye Otomotiv Mühendisliği Konferansında otomotiv sanayi-üniversite iş birliğinin geliştirilmesi, otomotiv mühendisliği eğitimi ve niteliği, paydaşların otomotiv mühendislerinden beklentileri gibi konular ele alınacak. Konferansa BST Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, sektör temsilcileri, uzmanlar, akademisyenler, , TOBB, Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri katılacak.

Otomotiv Sanayi Çalıştayı, Bakan Özlü başkanlığında gerçekleştirilecek


İkinci toplantı ise 16 Şubat Perşembe günü gerçekleştirilecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirilecek 'Otomotiv Sanayi Çalıştayı'nda otomotiv sanayisinde yaşanan gelişmeler, sorunlar ve çözüm önerileri ele alınacak.


Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra Türk Patent, TSE, TÜBİTAK, Ekonomi Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı yetkilileri ile otomotiv ana sanayi firmalarının üst düzey yöneticileri katılacak.

BİZE ULAŞIN