PİYASA

İstanbul Autoshow'da son durum ne?

13.02.2017 Pazartesi

Birçok otomobil devinin katılmayacağını açıklamasının ardından iptal olup olmayacağı çok tartışılan İstanbul Autoshow'da son durum...

Türkiye'nin en büyük olan İstanbul 'a bu yıl bazı markalar katılmayacaklarını bildirse de Türk tüketicilerin en çok tercih ettiği markaların çoğu, yeni model ve teknolojileriyle fuarda yer almak üzere hazırlıklarına devam ediyor.

İki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 21-30 Nisan'da gerçekleştirilecek İstanbul Autoshow'a bazı markaların katılmama kararı almaları, "fuarın etkisinin azalacağı" yorumlarına sebep olmuştu. Ancak Türkiye otomobil pazarının en fazla tercih edilen markalarının çoğunun İstanbul Autoshow'da ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanmaları, hem markaların hem de otomobilseverlerin fuara ilgisinin düşmeyeceğini gösterdi.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, uluslararası takvimde yerini almış ve tüm dünyada kabul görmüş bir fuar olan İstanbul Autoshow'da, "gelecek 20-30 yılın teknolojisi" olarak niteledikleri Toyota hibrit teknolojisini daha iyi anlatabilecek şekilde hazırlıklarını sürdürdüklerini söyledi.

Hem Toyota hem de Lexus olarak son teknoloji ve yenilikleriyle fuarda olacaklarını bildiren Bozkurt, son kullanıcı ile sektörü buluşturan İstanbul Autoshow'da geniş bir yelpazede ürünlerin sunulması ve tüketicilerin karşılaştırma yapabilmelerinin satışlara dinamizm getirdiğini ifade etti.

BİZE ULAŞIN