PİYASA

Türk marka, lansmanını İtalya'daki Fiat fabrikasında yapacak

21.02.2017 Salı
TÜRK MARKA, LANSMANINI İTALYA'DAKİ FİAT FABRİKASINDA YAPACAK

Otomobil fabrikaları üretim hattına, Multimedya Cihazı, CD Radyo, ve Hoparlör tedariki yapan yerli Orijinal Ürün Üreticisi Daiichi Elektronik, mart ayında Fiat Chrysler tesislerinde yeni ürünlerini tanıtacağını açıkladı.


2002 yılında tamamı Türk sermayesi ile kurulan DAIICHI Elektronik, ürünleri ile ilgili geldikleri son noktayı toplu bir şekilde sunabilmek için 'nın şehrinde bulnan tesislerinde "DAIICHI TECH DAY" isimli bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı.


Şirketin Genel Müdürü Mevlüt Tellioğlu, araç içi OEM Infotainment ve Ses sistemleri alanında global firmalarla başarıyla rekabet etmekten ve almış oldukları projeler ile Türkiye'nin adını duyurmaktan gurur duyduklarını belirterek, "Şirketimiz araç içi OEM Infotainment ve Ses sistemleri alanında global firmalarla başarıyla rekabet etmekte ve almış olduğu projeler ile Türkiye'nin gururu olmaktadır. Otomobil fabrikaları üretim hattına, Multimedya Cihazı, CD Radyo, ve Hoparlör tedariki yapan tek yerli Orjinal Ürün Üreticisi (OEM) firmayız. Daiichi Ar-Ge bünyesi altında Türk mühendisleri, ülkemizde ve Çin'deki donanım, yazılım çalışmaları ve Tübitak desteği ile geleceğin cihazları geliştirilmektedir. Önümüzdeki ay geliştirdiğimiz ürünlerdeki gelmiş olduğumuz son noktayı tüm dünya ile Torino'daki Fiat Chrysler tesislerinde paylaşacağız" dedi.

Kaynak: IHA

BİZE ULAŞIN