ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes, yeni fabrikasını hangi ülkede kuruyor?
İsim Soyisim
E-Posta
Alıcı E-Posta
Mesaj
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
www.otohaber.com.tr

PİYASA

Mercedes, yeni fabrikasını hangi ülkede kuruyor?

23.02.2017 Perşembe
MERCEDES, YENİ FABRİKASINI HANGİ ÜLKEDE KURUYOR?

Mercedes-Benz’in çatı markası Daimler AG, dünyanın en büyük ülkelerinden birinde yeni bir fabrika açmayı planlıyor.

Daimler AG'den yapılan açıklamada, şirketin dünya çapındaki üretim ağını genişlettiği ve Rusya'daki ilk binek otomobil üretim tesisini kurmayı planladığı aktarıldı. Açıklamada, Moskova'nın yaklaşık 40 kilometre kuzeyindeki Esipovo Endüstri Parkı'nda kurulacak üretim merkezinde 2019 yılından itibaren Mercedes spor amaçlı araçların (SUV) ve E serisi sedanların üretiminin gerçekleştirileceği kaydedildi.

Söz konusu üretim tesisi sayesinde yaklaşık bin kişinin istihdam edileceği ifade edilen açıklamada, yeni üretim tesisine 250 milyon avrodan fazla yatırım yapılacağı belirtildi.

"RUSYA, MERCEDES-BENZ VE ÇEKİCİ BİR BÜYÜME PAZARI İÇİN STRATEJİK ÖNEME SAHİP"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Mercedes-Benz Otomobil, Üretim ve Tedarik Zinciri Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schaefer, "Rusya, Mercedes-Benz ve çekici bir büyüme pazarı için stratejik öneme sahip. Bu nedenle, dünya çapındaki üretim ağımızı Esipovo Endüstri Parkı'nda yeni bir fabrika ile genişletiyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Schaefer, yerel bir üretim tesisi kurarak yalnızca Rus müşterilerine daha fazla yakınlaşmakla kalmayıp aynı zamanda Mercedes-Benz otomobillerinin uluslararası rekabet gücünü de artıracaklarını sözlerine ekledi. (AA)

BİZE ULAŞIN