PİYASA

'Avrupa'daki posta araçları Türkiye'de üretiliyor'

27.02.2017 Pazartesi

Bursa Osmangazi Belediye Başkanı, TOFAŞ fabrikasına yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulundu.

BURSA'nın merkez Osmangazi Belediye Başkanı Ak Parti'li Mustafa Dündar, Türkiye'nin otomotiv devi TOFAŞ'ı (Türk Otomobil Fabrikası A.Ş) ziyaret etti. Dündar, TOFAŞ'ın 2015 yılında üretime başladığı ve imalatının büyük bir kısmı ihraç edilen Fiat Egea'nın üretim bandında çalışanlarla fotoğraf çektirip, üretimi tamamlanan bir aracın banttan inmeden önceki son işlemi olan kalite onay belgelerini imzalayıp, onay mührünü bastı.

Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte TOFAŞ fabrikasını ziyaret eden Başkan Dündar, ilk olarak Endüstriyel Operasyonlar Müdürü Akın Aydemir, İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır ve Üretim Direktörü Recep Teyisezen ile bir araya geldi. Belirli aralıklarla farklı sektör ve kuruluşları ziyaret edip, firma ve sektörler hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "TOFAŞ, Osmangazi sınırlarında bulunan, yalnızca ülkemizin değil, dünyanın en önde gelen otomotiv üreticilerinden birisi. Kentimiz ve ülkemiz için büyük bir önem taşıyan firmaları tanımamız, onlarla ilgili fikir sahibi olmamız, varsa onların sorunları ile ilgili yapabileceklerimizi konuşmak son derece önemli" dedi.

Bursa'da, son yıllarda yüksek teknolojiye dayalı bir sanayi üretiminin söz konusu olduğuna dikkat çeken Başkan Dündar, "Dolayısıyla, bu ileri teknoloji ürün üreten firmalarımız da, dünyanın dört bir yanına satış yapıyor. TOFAŞ da bunlardan en önemlisi. Millet olarak biz de hep Avrupa ve Amerika'da şu varmış, bu varmış gibi bir söylem vardır. Oysa bizim sanayi kuruluşlarımız da dünya ile boy ölçüşecek, hatta dünyadaki pek çok firmadan da ileri düzeyde. Bunu bizim insanımızın da görüp bilmesi lazım. Bizler de bu doğrultuda pek çok firma ve kuruluşu gezerek, sahip olduğumuz fikir ve izlenimlerimizi başkalarıyla paylaşıyoruz. Bu tür ziyaretlerimizin bu bakımdan da büyük katkısı olacağına inanıyorum" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN