PİYASA

Trafik sigortasında indirim neden başlamadı? İşte cevabı...

07.04.2017 Cuma

Trafik sigortalarında beklenen prim indirimi halen gerçekleşmedi. Her il için ayrı indirim oranları uygulanacak.

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması iki-üç güne kadar açıklanacak. İllere göre farklı tavan fiyat uygulanacak, ortalama primlerde yüzde 18-20 indirim olacak. Ticari araçlar da yeni uygulamadan yararlanacak.

OKUYUCULAR günlerdir soruyor, "Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması 1 Nisan'da başlayacaktı, neden başlamadı, ertelendi mi?". Hatta kimi okuyucular, tavan fiyat gelecek diye sigortasını yenilemediğini belirterek, gecikmenin nedenini merak ediyor. Küçük bir hatırlatma yapayım. 19 Mart'ta, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 1 Nisan'da, trafik sigortasında tavan fiyat uygulamasına geçileceğini, hasar kademelerine göre farklı tavan fiyatlar belirleneceğini açıklamıştı. Şimşek, indirimin, en riskli gruptaki otomobillerde yaklaşık yüzde 28, en düşük riskli araç gruplarında yüzde 26 olacağını, trafiğe yeni çıkacak otomobillerde ise mevcut primlere göre ortalama indirimin yüzde 40'ı bulacağını belirterek, böylece otomobillerde sigorta priminde ortalama yüzde 30'luk indirim sağlanacağını söylemişti.

TİCARİ DE KAPSAMDA


Peki, 1 Nisan geçti, tavan fiyat uygulaması ne oldu, ertelendi mi? Hayır, ertelenmedi; muhtemelen önümüzdeki iki-üç gün içinde de açıklanacak. Öğrendiklerimi sizlerle de paylaşayım, hatta madde madde anlatayım:

BİZE ULAŞIN