PİYASA

Taksi şoförleri mezun oldu

23.05.2017 Salı

Bitaksi kullanıcısı sürücülerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak ve verdiği hizmetin kalitesini arttırmak amacıyla kurulan Bitaksi Sürücü Akademisi, İTÜ Maçka Kampüsünde gerçekleştirilen törenle ilk mezunlarını verdi. Yaklaşık 300 taksi şoförünün şapka attığı tören öncesi Yrd. Doç. Yonca Tomaç Tunç tarafından verilen eğitimlerin sonuncusu gerçekleşti.

İstanbul trafiğinde yoğun stres altında çalışan sürücülerin psikolojik yönden desteklenmesini ve yolcu deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan eğitimlerde, Müşteri İletişimi,Öfke ve Stres Kontrolü ve Etkin İletişim ve Vücut Dili konuları işlendi.

Eğitime konuk olan Psikiyatri Uzmanı Dr. Bahar Tezcan, sürücülerle öfke duygusunu sorgularken öfke kontrolü üzerine bilgiler verdi. Öfkenin bir alışkanlık olduğunu ve öfke anında yaşananları anlamanın öfkeyi daha da artmadan durdurabileceğini söyleyen Tezcan, konuşmasının ardından sürücülerin sorularını yanıtladı.

Eğitim ve diploma törenin ardından ilk mezunlarını veren BiTaksi Sürücü Akademisi, yeni dönemde de sürücülere düzenli olarak eğitim vermeye devam edecek. Eğitimlerin sene sonunda 1000 kişiye ulaşması hedefleniyor.

"DERDİMİZ İYİ SÜRÜCÜLERİ İYİ YOLCULARLA KARŞILAŞTIRMAK"

BiTaksi Sürücü Akademisi eğitim hazırlıklarına 6 ay önce başladıklarını söyleyen BiTaksi Operasyonlardan Sorumlu Direktörü Çağlar Ergin, "Önce profesyonel bir eğitim firmasıyla anlaştık ve Yonca Hocamızla çalışmaya başladık. Çünkü bu işin gerçekten profesyonellerce yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bizim 12 bin tane aktif sürücümüz var. 12 bin sürücünün tamamını BiTaksi Sürücü Akademisinden gerek online olarak gerek offline olarak mezun etmeyi planlıyoruz. İstanbul gibi bir metropolde yaklaşık günde 700 bin taksi yolculuğu oluyor. Bizim derdimiz iyi sürücüleri iyi yolcularla karşılaştırmak. Her şeyi bunun üzerine yapıyoruz. Hizmet sektöründe ve sürücüler bu kadar stresli ortamda gerçekten çok zor bir iş yapıyorlar ve bir yandan da araçlarına binen müşterilerine iyi hizmet vermelerini bekliyoruz. Bunu sağlamak da eğitimden geçiyor" dedi.

BİZE ULAŞIN