ONNO USTA

Citroen C4'ün Havalandırmasına Tespihim Kaçtı, Araca Bir Zarar Verir mi?

26.09.2013 Perşembe
CİTROEN C4'ÜN HAVALANDIRMASINA TESPİHİM KAÇTI, ARACA BİR ZARAR VERİR Mİ?

Birkaç ay önce C4 1.6 HDi satın aldım. Aracımın torpidosunun üzerinde duran im sürüş sırasında ön cama üfleyen şoför tarafındaki havalandırma, yani kalorifer deliğine kaçtı. Bu tespihi kaçtığı yerden almak gerekir mi? Orada kalsa im için nasıl bir zarar verir? Bir de üreticiler, böyle büyük cisimlerin kaçabileceği büyük delikleri neden yaparlar?

Şahin Korkmaz/E-posta

Sayın Şahin Korkmaz,
Sahibi olduğunuz Citroen 1.6 HDi'ın ön cam kalorifer üfleme kanalına kaçan tespihi bulunduğu yerden çıkartmak gerekir. Cama veya diğer yönlere üfleyen kanalların pencereleri hortumlar aracılığı ile kalorifer ana ünitesine bağlıdır. Bu parçalar havalandırmanın verimli olması için geniş üretilirler. Bu nedenle de torpido üzerinde sabitlenmemiş nesnelerin her zaman bu kanala kaçma riski vardır. Kanalın hortumlarının direkt üfleme pervanesine yönlendirilmiş olması halinde ise tespih veya benzer nesneler pervaneye ulaşır bu parçayı kırabilirler. Sonuç olarak yetkili servise başvurarak bu sorunun giderilmesini talep etmelisiniz. Tespihin pervaneye ulaşıp dönüşünü engellemesi ise Akü geriliminin kısa devre yapması sonucunda kalorifer sigortasını da attırabilir.

kalan karakter 1000

ahmet46 ahmet46

fanınız tesbih çeker sıkıntı yok....

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 10.11.2013 11:46
kerim kerim

haydar dümen soruları gibi bir soru olmuş

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 10.11.2013 03:46
selçuk selçuk

adamın tespihi kaçmış havalandırmaya bir de bir şey olur mu diyor? :) yorumsuz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır3
cevapla 27.09.2013 10:01

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN