ONNO USTA

2013 Chevrolet Cruze Aracımın Fanı Neden Sürekli Çalışıyor?

20.02.2014 Perşembe
2013 CHEVROLET CRUZE ARACIMIN FANI NEDEN SÜREKLİ ÇALIŞIYOR?

Onno Usta, sorularınızı cevaplamaya devam ediyor

Ustam, 2013 model 140 HP'lik Cruze kullanıyorum. Aracın fanı devreye girdikten sonra, (soğuk günlerde, uzun yolda dahil) kontak kapatana kadar çalışıyor. Müşür, termostat, klima gazı, motor suyu, program güncelleme vs. Yapıldıktan sonra en son motorun beyni değiştirildi. Ama sorun devam ediyor. En son Almanya ile yazışmalar sonucunda bunun bir sorun olmadığı, motorun karakteristik özelliği olduğu söylendi. Bunun doğru olma ihtimali var mı? Bu sorun bana kısa veya uzun vadede bir sıkıntı çıkartır mı? Sorun kaynağı sizce ne olabilir?

Harun Gündüz

Sayın Harun Gündüz

2013 yılı üretimi olan 1.4 Turbo aracınızın motorunun soğutma fanının motorun normal ısıya gelmesi ile çalışmaya başlaması yaptığım yurt dışı incelemelerimle de doğrulanmış ve üreticinin bu yönde bir üretim ve programlama yaptığı belirtilmiştir. Genelde sıcak hava ortalamalarında olan ülkeler için tercih edilen bu yöntemi nedense Chevrolet Cruze farklı ülkeler için özel güncelleme yapmamış.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN