ONNO USTA

Volkswagen Polo’nun Süspansiyonlarında Oluşan Sesin Kaynağı Nedir?

27.02.2014 Perşembe
VOLKSWAGEN POLO’NUN SÜSPANSİYONLARINDA OLUŞAN SESİN KAYNAĞI NEDİR?

Onno Usta, sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor

Sahibi olduğum 2008 model Volkswagen Polo 1.4'ün tüm bakımlarını aksatmadan yaptırdım. Şu an 65.000 km'de olan aracımda sabahları tekerlek veya amortisörlerden gıcırtı sesi geliyor. Ardından aracımla harekete geçtikten 5 dakika sonra bu sesler kesiliyor. Bu konuyu servise danıştığımda yetkililer: "aracımı uzun süre kullanmadığım için soğuk havalarda amortisörlerin tepelerindeki kauçukların sertleşmiş olabileceğini" söylediler. Sizce bu kış mevsiminde oluşan bu sesler normal mi?

Ali Özboyacı

Sayın Ali Özboyacı,

2008 yılı olan VW Polo aracınızın süspansiyon sisteminde çalışan, esneyen parçalarının yağlarının kuruması veya kayganlıklarını kaybetmesi bahsi geçen seslerin nedenidir. Benzinciler ve araçlar için müstahzarlar satan bir çok yerde WD40 veya benzeri solventler satılmaktadır. Süspansiyon sisteminde var olan tüm bağlantı noktalarına bu solventin tatbik edilmesi sonrasında sorun giderilecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN