ONNO USTA

BMW 118i’nin Modifiyesi Hakkında Neler Önerirsiniz?

07.03.2014 Cuma
BMW 118İ’NİN MODİFİYESİ HAKKINDA NELER ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı cevaplıyor.

Sahibi olduğum 2013 model yılına ait BMW 118i'nin motor performansını, ara hızlanmalarda etkili olacak şekilde artırmak istiyorum. Bu değişimle birlikte turbonun daha çabuk yıpranacağını ve aracın da garanti kapsamının sona ereceğini duydum. Uygulanacak yazılımın ise bu konuda uzman bir kurum tarafından veya dünya üzerinde kabul edilen markanın geliştirmiş olmasını istiyorum. Bu konuda Superchips'i araştırdığımda bu markanın Türkiye distribütörünün yazılım fiyatının yurtdışındakinden daha ucuz olması kafamı karıştırıyor. Aklıma ise bu ürünün fason bir imalat olabileceğini getirdi. Ankara'da yaşıyorum ve yazılım modifiyesi konusunda önerebileceğiniz bir yer var mı?

K.Gökhan Güldentekin

Sayın K. Gökhan Güldentekin

Sahibi olduğunuz 2013 BMW 118i'nin performansını özel yazılım ile arttırmanız için öncelikle Ankara gibi bir atmosfer basıncı düşük, yüksek rakımlı bir şehirde yaşadığınız için, rastgele yapılmış, tüm mevsim ve atmosfer basınçlarına göre üretilmiş bir yazılımı zaten tavsiye etmem. Ayrıca modifiye işleminde ek bir beyin veya ara beyin uygulaması yoksa zaten yazılım satılan somut bir parça değildir. Bu programların özelliği beyne takılan bir epromda değil. Öyle bir ünite artık yok. Yazılım ancak özel bir elektronik donanım ile beyinden okunarak üstüne yeni programlanmışının yüklenmesidir. Bu işlemin bir kere yapıldığını da dikkate alarak bu konuda ucuz maliyetli bir uygulama yerine, sizin de belirttiğiniz gibi bir uzmanın yapması en doğrusudur. Bu konuda ise 'www.pschiptuning.com' adresinden yardım almanızı tavsiye ederim. Ancak belirttiğiniz gibi bu uygulamayı yetkili servis tespit ederse aracın garanti mevzuatı sona erer. Ustaca bir programlama ile ara beyin veya ünite eklemesi olmadan yapılan çalışma da yetkili servis tarafından zor tespit edilir.


kalan karakter 1000

Berk Berk

Bu araçlara atılan yazılım aracın hızını performansını vb şeyleri acaba ne kadar etkiliyor.Yani aracın motor aksamında bir değişiklik yapılmadan aracın performansının bir yazılımla arttırılması bana pek sağlıklı ve uzun ömürlü gelmiyor.Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak isterim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 07.03.2014 22:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN