ONNO USTA

Renault Laguna'nın Performansı Neden Düşük?

11.03.2014 Salı
RENAULT LAGUNA'NIN PERFORMANSI NEDEN DÜŞÜK?

Onno Usta Renault Laguna ile ilgili soruyu yanıtlıyor.

2005 model Renault Laguna 1.6 16V olan aracımın, kalkışta ve ara hızlanmalarda tepkisi zayıf kalıyor. Gaz pedalına bastıktan sonra motor geç tepki veriyor. İnternet üzerinde yaptığım araştırmada sprint booster isimli uygulama dikkatimi çekti. Sizce bu uygulamanın bir zararı olur mu ? 650 TL'lik ücrete değer mi?

Alper Yıldız

Sayın Alper Yıldız 2005 yılı üretimi olan Renault Laguna 1.6 16V aracınızın motorunun performansının kalkış ve ara akselerasyonlarda sizi tatmin etmemesinin ana nedeni, elektronik olan gaz kelebek kontrolünün ekonomik tüketim nedeniyle ani tepkileri yumuşatarak iletmesi olabilir. Sprint Booster adlı donanım ise bu yolda yumuşatılarak iletirken gaz pedal ve kelebek arası elektronik iletişimi hızlandırarak şikayetçi olduğunuz performans düşüklüğünü gideriyor. Ancak bazı işletim sistem beyin programları bu uygulamayı arıza kabul ederek sorun çıkarabilir. Hele 650 TL gibi bir harcama sizin için kabul edilebilir düzeydeyse aynı harcama ile beyne özel programlama yaptırarak hem yüzde 8 dolaylarında ek motor gücü hem de daha duyarlı bir gaz pedalı hissi elde etmiş olursunuz. İster Sprint Booster ister programlama yöntemi ile kazanılan akselerasyon gücünün bedelinin tüketim artışı olduğunu göz ardı etmemelisiniz.

kalan karakter 1000

Emre Emre

Ustam laguna 1 kullanıcısıyım. 99 volvo motor aracımın sıkıntısı tüpü ve benzinş çiğ yakması buji buji kablosu bobine kadar değiştim ama araç hala çiğ yakıyor sizce neden ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 30.11.2015 02:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN