ONNO USTA

Aracın son hızını ve ara hızlanmalarını nasıl artırabilirim? Garantisine zarar verir mi?

12.03.2014 Çarşamba
ARACIN SON HIZINI VE ARA HIZLANMALARINI NASIL ARTIRABİLİRİM? GARANTİSİNE ZARAR VERİR Mİ?

Onno Usta sorularınızı cevaplıyor.

2013 model Audi A5 quattro dizel (177 HP) bir araç kullanıyorum. Bir önceki aracım Audi A4 2.7 V6 idi.Şu andaki aracımdan hızlanma dışında son derece memnunum. Aracın son hızını ve ara hızlanmalarını nasıl artırabilirim? Garantisine zarar verir mi? Yılda ortalama 40.000km kullanıyorum.

Muzaffer Tuna

Sayın Muzaffer Tuna 2013 Audi A5 quattro dizel aracınızın performansının arttırılmasının en basit yolu, işletim sistem programının geliştirilmesi yani performans üreten bir program yüklenmesidir. Programlama işlemiyse bu konuda uzman olan elektronik kuruluşlarda gerçekleştiriliyor. İşlem sonucunda motor gücü ve maksimum tork biraz da sizin isteklerinize de bağlı olarak yüzde 30 dolaylarında artacaktır. İşlem sonrasında uzun serbest yol kullanımları yakıt tüketiminde yüzde 4 dolaylarında bir kazanç olmasına rağmen şehir içi trafik şartlarında durum tersi olabiliyor. Ayrıca turbo da daha yüksek devirde ve daha çok basınç üreterek ömrünü kısaltacak ve motorda daha kısa sürelerde aşırı kurumlanma da söz konusu olacaktır. En önemli sorun ise bu işlemin garanti kapsamında kabul edilmemesidir.

kalan karakter 1000

Hoho Hoho

177 beygir audi sürüyon, Allahdan kork, canar gibi araba, 1. Vites ile 100 km /h yapıyo o araba

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 07.04.2014 00:00
iSAK TOK iSAK TOK

Kellemi götürüyorsun usul usul git.Bir aracın orijinali ile oynamak doğru değildir.Sonunda mutlaka yan etkileri görülebilir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır2
cevapla 21.03.2014 22:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN