ONNO USTA

Renault 12’mi Tamir Ettirmeli miyim?

05.05.2014 Pazartesi
RENAULT 12’Mİ TAMİR ETTİRMELİ MİYİM?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

1973 model TL otomobilim var. Aracımın orijinal km'si 72.600 o kadar orijinal ki baskı balatayı ilk defa geçen sene değiştirdim. Ne kaportada ne de mekanik aksamda ne de elektrik donanımında hiç birşey değiştirilmemiş. Aracımı seviyorum sadece hafta sonları kullanarak hem eğleniyor hem de vakit geçiriyor ve klasik otomobil sevgisini kızlarıma da aşılamaya çalışıyorum. Sevgili Ustam fakat bu ihtiyar delikanlının bakıma ihtiyacı olmakta, her ne kadar yaşına göre diri bir yapısı olsa da kaportadaki ufak paslanmalar (çürük yoktur) kendini yavaş yavaş belli ediyor. Araçtan çok memnunum fakat ailem ve yakın çevrem sattırmak konusunda çok ısrarlı ve kararlılar. Renault'nun Bursa'daki yetkilileriyle görüşmeyi düşünsem de nasıl bir düşünceyle karşılaşacağımı bilemediğimden herhangi bir şekilde ulaşmaya çalışmadım. Aracımı yaptırmakta kararlıyım. Bu nedenle sizden gelecek değerli görüş, öneri ve cevaplarınızı heyecanla bekliyorum.

Ali Kemal Kalaycı

Sayın Ali Kemal kalaycı,

1972 yılı üretimi ilk Renault 12'lerden biri olan aracınızın bakımlı ve sorunsuz olması gerçekten olağanüstü. Ancak bu araç ile devam etmek ve elde tutma gibi seçimlerinizin benim sizi aydınlatma veya sizin yerinize bir karar vermem gibi bir şartlanması olamaz.

Bu karar tamamen sizin özel seçim ve tercihinizdir. Paslanmaların yenilenmesi ise aracın ya bilinen bir kaporta ustasında ya da Renault yetkili servisleri aracılığıyla yapılması gerekir. Bursa ilimiz ise bu konularda hala liderdir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN