ONNO USTA

Hava Filtresi Taktırsam Bir Problem Yaşar mıyım?

14.07.2014 Pazartesi
HAVA FİLTRESİ TAKTIRSAM BİR PROBLEM YAŞAR MIYIM?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

2002 model otomatik vites Volkswagen Bora aracıma açık hava filtresi takarak, motor sesini gür yapıp, güzelleştirmek istiyorum. Bu işlemi önerir misiniz? Zararı var mı? Maliyetli mi? Yakıt tüketimi artar mı? Ya da aracımın performansında bir düşüş olur mu?

Yiğit Tuna,

Sayın Yiğit Tuna

2002 yılı üretimi ancak motorunun ne olduğunu belirtmediğiniz VW Bora aracınızın motor sesini daha gür ve size göre daha kışkırtıcı olmasını sağlama amacı ile direkt hava filtresi kitleri satılmaktadır. Bu işlem öncelikle çevre ses kirlenmesi açısından zararlı… Ayrıca motorun işletim sistemi program özelliklerinin şu an mevcut hava filtre düzeneğinin ayarlarına göre düzenlenmiş olması ile filtre takımı sonrasında motorun yüksek devirlerinde güç artışı ancak artış oranında da düşük devir akselerasyon gücünde de hantallaşma söz konusudur. Maliyeti konusunda ise web ortamında var olan kuruluşlardan araştırma ile fikir sahibi olunabilir.

kalan karakter 1000

Mu Mu

Motor sesi gür yapılıp, güzelleştirilen! araçların sahiplerinde kulak çınlaması olur. Bu çınlama sonradan xenon far taktıran ve sis farını gündüz kullananlarda da gözlenir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.07.2014 15:01
palio palio

Katılıyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 03.03.2016 02:41

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN