ONNO USTA

Klima Açıkken Yavaşladığımda Neden Motor Stop Ediyor?

24.07.2014 Perşembe
KLİMA AÇIKKEN YAVAŞLADIĞIMDA NEDEN MOTOR STOP EDİYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Ben, Aralık 2012'de otomatik şanzımanlı Chevrolet Cruze satın aldım. Ardından aracım 0 km'deyken BRC marka LPG sistemi taktırdım. Şuanda klima açıkken yavaşladığımda aracım motor devri düşüyor ve ardından motor stop ediyor. Klima çalışmadığı zaman ise bir sorun olmuyor. Bu sorunu çözmek için aracımı BRC servisine götürdüm ancak Chevrolet yetkili servisine gitmememi önerdiler. Sizin bu konuda bir öneriniz var mı? Nasıl bir yol izlemem gerekir?

Ali Fırat Güler

Sayın Ali Fırat Güler,

Belli yorumlar yapabilmek için aracı test etmek ve çeşitli kontrolleri yapmak gerekir. Siz, aracınızı kliması açıkken LPG ve benzinli ayrı ayrı kullanın. Eğer motor LPG ile çalışırken rölantide stop ediyorsa BRC servisinde kontrol edilmelidir. Ancak motor benzinle çalışırken stop ediyorsa bu sorunu Chevrolet yetkili servisinin çözmesi gerekir. LPG'nin aktif olduğu durumlarda motorun işletim sistemiyle LPG'nin işletim sistemi rölanti devrinde ortak çalışabilirler. Lambda sensörünün LPG ile uyumlu olmaması sonucu sürekli bozulması da bu soruna neden olur ve bu parçanın yenisiyle değiştirilmesi gerekebilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN