ONNO USTA

Aracıma LPG Taktırmamı Önerir misiniz?

02.09.2014 Salı
ARACIMA LPG TAKTIRMAMI ÖNERİR MİSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Önden çekişli 1993 Subaru Legacy 2.0 sahibiyim. Aracım şu anda 326.000 km'de ve fabrika verilerinde belirtilen 10.0 lt/100 km'lik ortalama yakıt tüketimi bulunuyor, hiç LPG de takılmamış. Yüksek yakıt fiyatlarından dolayı bu araca LPG taktırmak istiyorum ama boxer motorlarda LPG'nin sorun olabileceği belirtiliyor. Sizin bu konudaki önerileriniz nelerdir?

Ahmet Baba

Sayın Ahmet Baba,

Tasarımıyla olduğu kadar teknolojisi ve donanımıyla döneminin başarılı otomobillerinden biri olan Subaru Legacy, rallilerde de ter döktü. Legacy'de görev yapan motorun boxer tipi olması ile LPG montajı arasında sorun olacak bir durum yok. Önemli olan Legacy'nin motorunun işletim sistemi ile LPG'nin sistem beyni birbiriyle örtüşmelidir. Bu konuda kesin cevabı, LPG uygulama merkezlerinden alabilirsiniz. Ben Prins markasının LPG sistem teknolojilerini tavsiye ederim. Ancak motorun 326.000 km'de olması ise bazı sürprizlere yol açabilir. Bence, motorun genel durumunu yapılacak birkaç testle kontrol ettirin. Aksi halde bu montaj, motor için çeşitli risklere yol açabilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN