ONNO USTA

LPG’li Opel Astra’nın Motor Verimi Neden Düştü?

11.09.2014 Perşembe
LPG’Lİ OPEL ASTRA’NIN MOTOR VERİMİ NEDEN DÜŞTÜ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li 2001 model Opel Astra Classic sahibiyim. Aracımı ilk marşta benzinle veya LPG ile çalıştırırken rölantide sarsıntı oluyor ve yolda giderken de motor verimi düşüyor. Örneğin birinci vitesten ikinciye attıktan sonra araçta bir süre tutukluk oluyor ve daha sonra normale dönüyor. Bu sorun, özellikle motor soğukken oluyor. Bu sorunu aktardığım ustanın biri, hararet sensörünü değiştirdi ama sorun giderilmedi hatta motorun silindir kapak contasının yanık olduğunu da söylediler. Fakat silindir kapak contası yandığı zaman suyun yağ ile karışması gibi bir belirti yok.

Kenan Fener

Sayın Kenan Fener,

Aracınızın motorunda su eksiltme ve hararet sorunu yoksa conta da sağlam olabilir: Contanın yanık olduğunu belirten usta; lambda sensörünü, hava filtresini, bujileri, ve hava akış ölçeri kontrol etti mi? Ayrıca aracın EGR ve gaz kelebek takımının çalışması da incelenmelidir. Birde motorda LPG olduğu için bujilerinde platinyum olması gerekir.

kalan karakter 2000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN