ONNO USTA

Opel Insignia’da Durmaya Yakın Oluşan Sesin Kaynağı Nedir?

19.09.2014 Cuma
OPEL INSİGNİA’DA DURMAYA YAKIN OLUŞAN SESİN KAYNAĞI NEDİR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2012 model Opel Insignia 1.4 Turbo (140 HP) ile sürüş anında frene bastığımda araç, tamamen durmadan önce frenlerden rahatsız edici şekilde bir gıcırtı sesi geliyor. Süspansiyonlarla fren disklerinin olduğu bölgede oluşan bu ses için aracımı yetkili servise götürdüm ve yetkililer bana yapılacak bir şey olmadığını tüm modellerde durma esnasında bu sesin çıktığını söylediler. Şu an garanti kapsamında olan aracım için neler önerirsiniz?

Tunay Parmaksız

Sayın Tunay Parmaksız,

Opel Insigna'nın durma anında fren sisteminde oluşan ses, fren balatalarının diskle olan uyumsuzluğundan kaynaklanabilir. Zaten ben bu araçları test ederken benzer bir olumsuzluğa rastlamadım. Yetkili servis her ne kadar da bu sorunun diğer araçlarda da olduğunu iddia etse de her üretici benzer problemleri çözmek için uğraşır. Fren balata ve disklerinin kontrolü sonrasında zaten fren disklerinin ve fren balatalarının genel durumu kontrol edilip, oluşan aşınmalar varsa gerekli yenilemeler de yapılacaktır. Sonuçta gıcırtının varlığı hayati bir sorun da değildir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN