ONNO USTA

Toyota Corolla’nın Yetersiz Gaz Tepkisi Sorununu Nasıl Gideririz?

12.10.2014 Pazar
TOYOTA COROLLA’NIN YETERSİZ GAZ TEPKİSİ SORUNUNU NASIL GİDERİRİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Toyota Corolla 1.33 sahibiyim. 2014 model olan aracım şu an 2.800 km'de ve çok düşük eğimli yokuşlarda bile yığılıp kalıyor. Bu durumda da gaz pedalına daha fazla basmam gerekiyor. Örneğin; sürüş anında dördüncü vitesteyken 50 km/s hızla giderken hafif yokuşlarda gaza basmama rağmen aracın tepkileri oldukça yavaş oluyor. Üçüncü viteste de çok zor toparlayabiliyor. Bu nedenle Sprint Booster gibi bir cihaz kullanmamı önerir misiniz?

Murat Ateş

Sayın Murat Ateş,

2014 üretimi ve henüz 2.800 km'deki Corolla'nın performansı ile ilgili beklentileriniz için bence henüz erken. Çünkü araç, garanti kapsamında ve ilk bakımının ardından şikayetinizi yetkili servise bildirmeniz gerekiyor. Zaten siz yol yapmaya devem ettikçe motor açılacak ve daha da atak olacaktır. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi ilk bakım sonrasında motorda toparlanma olmazsa bu bir sorunu yetkili servise danışmalısınız. Sprint Booster sorunlu bir motorda fayda sağlamayabilir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN