ONNO USTA

Seat Altea XL’nin Şanzıman Sorunu Nasıl Çözülür?

18.10.2014 Cumartesi
SEAT ALTEA XL’NİN ŞANZIMAN SORUNU NASIL ÇÖZÜLÜR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Tüm bakımlarını aksatmadan yaptırdığım Seat Altea XL'in şanzımanı ikinci ve dördüncü viteste çalışıyor, diğerlerine ise geçmiyor. Servis, şanzımanın değiştirilmesi gerektiği bildirdi ve yenileme bedeli olarak 18.000 TL istedi. 2011 model olan Altea XL'nin ikinci el değerinin yarısı yayılabilecek bir tutarı şanzıman değişimine vermem sizce mantıklı mı? Sizce aracımın şanzımanının onarımı için Bursa'da önerebileceğiniz bir yer var mı? Ayrıca 3 kez EGR'nin değiştirilmiş olmasının bu şanzıman üzerinde bir etkisi var mı? Bu konuda neler önerebilirsiniz?

Zafer Gazioğlu

Sayın Zafer Gazioğlu,
2011 yılı üretimi olan Seat Altea XL'nin şanzımanını yenileme maliyetine baktığımızda DSG olma ihtimali çok yüksek. DSG şanzımanların yapısında bulunan çift kavrama ile mekatronik parçalar, kullanıcıdan da kaynaklı sorunlar olabiliyor. Bu nedenle de yenileme maliyeti yerine tamir seçeneğini kullanmanız gerekiyor. Sorunun aslında düşük maliyetle çözümlenebilme ihtimali olabilir. Bu konuda Bursa'da olmanıza rağmen İstanbul da bulunan ve DSG konusunda uzmanlaşan Hakan Bey ile 0 (555) 238 74 51 iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca şanzımanın EGR ile bir yakınlığı yoktur.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN