ONNO USTA

Renault 19 Europa’nın Motoru Rölantide Çalışırken Neden Stop Ediyor?

28.10.2014 Salı
RENAULT 19 EUROPA’NIN MOTORU RÖLANTİDE ÇALIŞIRKEN NEDEN STOP EDİYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Renault 19 Europa 1.4 sahibiyim. Aracım, benzinle veya LPG ile çalışırken rölantide motoru stop ediyor. Bu problem, klima açıkken veya kapalıyken de oluşurken vitesi boşa aldığım an veya araç vitesteyken debriyaj pedalına bastığımda da oluşuyor. Özellikle yoğun dur kalk trafiğinde seyir halindeyken benim için büyük bir sorun olan stop etme problemi için neler önerirsiniz?

İbrahim Tok

Sayın İbrahim Tok,

Aracınızın motorunun rölanti devrinde sürekli stop etmesinin bir çok nedeni olabilir. Özellikle gaz kelebek takımı ve rölanti regülatörü kontrol edilmelidir. Ancak LPG enjektörlerinin emme manifoltuna takılı olduğu bölge, hava alıyorsa bu sorunun kaynağı olabilir. Çözüme ulaşmak LPG'yi tamamen devre dışı bırakarak motoru önce benzinle çalıştırıp aracı bir süre kullanmanız gerekir. Bu durumda motor stop ediyorsa aracı yetkili servise götürerek kontrol edilmesini sağlayın. Uzman servis personelinin bilgisayar üzerinde veya motorda yapacağı kontrollerle bu sorunu çözecektir. Motor benzinle çalışırken bir sorun yoksa LPG sisteminde bir arıza olabilir. Bunu da LPG servisine götürerek gereken kontrolleri yaptırmalısınız. Ayrıca LPG'li motorlarda platinyum özellikli buji kullanılması gerekiyor.

kalan karakter 1000

serdar serdar

Arkadaşlar rolanti bozukluğunun sebebi gaz kelebeğini çalıştıran şoketlerin oksitlenmesi bu sorunu yaşayan arkadaşlar beyinden enjektörler kadar tüm soketleri elden geçirip temizlemeleri gerekiyor bu sorunun aslı kusuru elektrik tesisatında şoketlerin paslanmasını veya oksitlenmesi benimde başına geldi usta usta gezdim çözüm kaliteli bir elektrikçi düzcede özdemir usta arayın yardımcı olayın 05076103255

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır4
cevapla 21.07.2015 21:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN