ONNO USTA

Lada Vega’nın Motoru Isındıktan Sonra Neden Yeniden Çalışmıyor?

02.12.2014 Salı
LADA VEGA’NIN MOTORU ISINDIKTAN SONRA NEDEN YENİDEN ÇALIŞMIYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

2000 model satın aldım. Motor, çalışma sıcaklığına ulaştıktan sonra yeniden marşa bastığımda çalışmıyor. Bu sorunu çözmek için ateşleme bobini ve ısı sensörü ile devir sensörü değiştirildi ama bir yararı olmadı. Bu konuda ne önerirsiniz?

Orhan Keskin

Sayın Orhan Keskin,

Lada Vega'nın motorunun çalışma sıcaklığına ulaştıktan sonra yeniden çalışmamasının ana nedenlerinden biri ateşleme bobini olabilir. Kontrolü yapan kişinin ısı sensörünü ve devir sensörünü yenilemesine rağmen neden ateşleme bobinini kontrol etmedi? Bu onarımı yapan kişinin birtakım kontrolleri de yapması gerekirdi. Lada Vega'ların elektronik sistemleri biraz sorunludur ve herhangi bir parçanın arızalanması halinde ise kesinlikle orijinalini bulup yenilemek gereklidir. Ateşleme bobininin yerine yan sanayi üretimini takarsanız sorun devam edebiliyor. Bunun dışında daha ayrıntılı bir araştırma ile başka bir sorunlu parça varsa ölçmeden ve test etmeden yorum yapmak maalesef mümkün değil. Sonuç olarak konuya hakim bir yetkili serviste bu sorunu çözecektir. Benim özellikle elektronik konusunda parçaları test etmeden uzaktan yorum yapmam pek mümkün olmuyor.

kalan karakter 1000

VEGA VEGA

OKSİJEN SENSÖRÜNÜ DEĞİŞTİRİN

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.04.2015 14:50
baberti baberti

benzer sorunu yaşamış ve Onno Ustaya daha detaylı sormuştum, soruma verdiği ayrıntılı bir cevap var, sanırım sizin de işinize yarar...sayfa 7'de görebilirsiniz (09.04.2014 tarihli)...http://www.otohaber.com.tr/OkurMektuplari/Onno_Usta/2014/04/09/lada-vega-aracim-neden-calismiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 02.12.2014 14:28

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN