ONNO USTA

Renault Clio’da Oluşan Titremenin Nedeni Nedir?

30.01.2015 Cuma
RENAULT CLİO’DA OLUŞAN TİTREMENİN NEDENİ NEDİR?

Onno Usta sorularınızı cevaplamaya devam ediyor.

LPG'li 2000 model Renault Clio 1.6 sahibiyim. 236.000 km'de olan aracım ile LPG'li olarak hareket halindeyken motorda titreme oluyor ve performansında da bir azalma var. Bu sorunu çözmek için ateşleme bobini kontrol edildi ve bujilerle buji kabloları değiştirildi. Ancak sorunum devam ediyor ve aracımda da benzin kokusu oluyor. Sorunu Atiker LPG servisine danıştım ve aracımı detaylı olarak incelediler ama bir soruna rastlamadılar.

Ömer Işık

Sayın Ömer Işık,

Motorun benzinle çalışırken sorun çıkartmıyorsa sorunun çözümü için benzin ve LPG sisteminin ortak kullanılan sensörleri kontrol edilmeli. Ardından sorun LPG'de olduğu için LPG servisinin size destek olması şart. Bu çözümlerde LPG regülatörünün kontrol edilmesi, soğutma sisteminin incelenmesi ve bu sorunların giderilmesi gerekiyor. Ayrıca LPG'li motorlar için platinium özelliklerde buji kullanılması gerekiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN