ONNO USTA

Volkswagen Jetta 2.0 TDI’ın DSG Şanzımanındaki Vuruntu, Bir Sorunun Habercisi mi?

12.02.2015 Perşembe
VOLKSWAGEN JETTA 2.0 TDI’IN DSG ŞANZIMANINDAKİ VURUNTU, BİR SORUNUN HABERCİSİ Mİ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2008 model Volkswagen Jetta 2.0 TDI DSG ile ikinci viteste giderken gaz pedalını basıp bıraktığımda araçta titreme oluyor. Şu anda 130.000 km'de olan aracımda su titreme sadece D konumunda yapıyor. S de veya otomatik kısmında vuruntu oluşmuyor. Sizce bu sorunun kaynağı nedir? Onarımı konusunda nasıl bir tavsiyeniz olur?

Serdar Güler

Sayın Serdar Güler,

Soruda anladığım kadarıyla: sürüş anında D konumunda ayağınızı gazdan çektiğiniz an sistem vitesi büyültüyor ancak siz gaza aniden tekrar bastığınızda vitesi tekrar ufaltıp hızlanmaya çalışırken sanırım vuruntu oluşuyor. Bu kullanım şekli ile test etmeden bir yorum mümkün olmasa da gazı bırakıp tekrar daha az ve yumuşak basmanızla aracın hızının ikinci vites sınırlarında olması sonucunda sanırım sorun yaşanmayacaktır. Şayet tavsiyem doğrultusunda sorun devam eder ise yetkili servis ortamında test edilmesi gerekir.

kalan karakter 1000

Eray Arslan Eray Arslan

8bin tl sıkışmış. dsgde titreme o sanzimanin bittigi anlamina geliyor. Almayin dedikce su dsg sanzimani millet daha da yapisti, hakettigini bulmak bence. Gecmis olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 14.02.2015 10:32

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN