ONNO USTA

Mercedes-Benz C180’e Gaz Pedalı Tepkilerini Hızlandırmak İçin Cihaz Taktırmamı önerir misiniz?

27.02.2015 Cuma
MERCEDES-BENZ C180’E GAZ PEDALI TEPKİLERİNİ HIZLANDIRMAK İÇİN CİHAZ TAKTIRMAMI ÖNERİR MİSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2012 model Mercedes-Benz C 180 BlueEfficiency'e aracın gaz tepkilerini iyileştiren sprint booster isimli parçayı taktırmak istiyorum. Bu uygulamanın aracımda oluşturacağı yararlar ve zararlar nelerdir?

Sinan Sinangil

Sayın Sinan Sinangil,

Yeni nesil araçlarda bulunan Sprint Booster isimli parça, motorların ekonomik tüketim şartlarında daha uzun ömürlü ve emniyetli olması amacı ile gaz pedalıyla motorun gaz kelebeği arasında elektronik iletişim kurar. Sizin gaz pedalına basma şiddetinize ve miktarına rağmen elektronik işletim sistemi gaz kelebeğine hareket verdirirken motorun ekonomik tüketimini dikkate alarak yavaş ve kontrollü bir şekilde iletir. Günümüz araçlarının çoğunda ise farklı performans seçenekleri vardır. C 180 BlueEfficiency'de de Eco ve Sport modları vardır. Eco modunda araç standart olarak kullanıyor. Sport'ta ise daha hızlı iletişim ve kontrol oluşturarak gaz pedal tepkilerini etkin ve hızlı olarak cevaplar. Hızlanan iletişim ve pedal hareketlerine cevap verme, yakıt tüketimini arttırırken performansın ve hızlanmanın da daha etkili olması sağlanıyor. Sprint booster da bu amaçla üretilen gaz pedal emirlerinin aynı hızda gaz kelebeğine iletilmesini sağlayan elektronik bir üründür. Bu donanımın doğru montajı ile herhangi bir sorun yaşanmaz ancak uyumsuz bir uygulama sonrasında ise sürekli motor arıza lambası uyarı verir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN