ONNO USTA

Honda Civic’te Oluşan Performans Sorununu Nasıl Çözeriz?

18.03.2015 Çarşamba
HONDA CİVİC’TE OLUŞAN PERFORMANS SORUNUNU NASIL ÇÖZERİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li 1991 model Honda Civic 1.4 sahibiyim. Aracımda çift boğazlı karbüratör var ve motor, benzinle çalışırken 100 km/s'yi geçmiyor. Şuan karbüratörün hava girişinin bir bölümü bantla kapatılmış durumda. Bantları ustaya sorduğumda ise sorunun bu bantlardan olduğu ancak çıkartırsak bu defa motora benzin gider ama LPG gitmez şeklinde bir ifade de bulundu. Usta aracımdaki sorunun bir çözümünün olmadığını söyledi. Siz bana bu konuda neler önerebilirsiniz.

Mert Taraklı

Sayın Mert Taraklı,

1991 model Honda Civic'te bulunan çift boğazlı yatık karbüratörün özelliklerini dikkate aldığımızda bu motor, LPG uygulamasına uygun değil. Orijinal karbüratörün dışında da farklı bir yakıt sistemi uygulamasına uygun olmayan bu motorda seçeneğiniz yok denecek kadar az. LPG'nin yanma odalarını girerken karşılaştığı hava miktarının kısıtlı olması nedeniyle yanma verimi azalır. Motor, yeteri kadar verimli çalışamadığı için hız, hızlanma konularında da zayıftır. Sonuç olarak, araçta LPG ile yakıt ekonomisi sağlamak veya benzinle performans elde etmek arasında bir tercih yapmalısınız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN