ONNO USTA

Hyundai Getz Soğukta Neden Zor Çalışıyor?

23.03.2015 Pazartesi
HYUNDAİ GETZ SOĞUKTA NEDEN ZOR ÇALIŞIYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2007 model VGT, ilk marşta kolayca çalışırken son günlerde kontağı defalarca açıp kapatmam rağmen çalışmıyor. Aracı kızdırma bujileriyle de çalıştırmayı denedim ama yine olmadı. İlk marşta akü elektrik gönderiyor ama araç çalışmakta zorlanıyor. Aracımı servise kontrol ettiler ama arıza kodu çıkmadı. Acaba Ankara'da sert geçen kış mevsiminin etkisi olabilir mi? Sizce bu sorunun kaynağı nedir?

Arif Kantarcı

Sayın Arif Katrancı,

Motorun marş sırasında çalışmamasının birçok nedeni vardır. Öncelikle kızdırma bujisi lambasının yanıp sönmesine rağmen görev yapmaması, yakıt kalitesizliği, işletim sistem sorunları veya genel yakıt sistemi arızaları en önemli sebepler arasında yer alıyor. Özellikle yakıt sisteminde; yakıt basıncının azalması, yakıt filtresi ve enjektörlerin tıkanması göz önüne alındığında aracın komple bir gözden geçirilmesinde yarar var. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra aracı bilgisayara bağlayarak arıza kodunun alınması gerekiyor.

kalan karakter 1000

seçkin oto elektrik bolu seçkin oto elektrik bolu

getz 3 silindirli dizelse hiç uğrasma o arabaların hepsinde var o sıkıntı sıfır akü sıfır mars motoruda taksan kızdırıcı da taksan o araclar sıkıntılı üretimden 4 silindirli ise bi sansın var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 24.08.2015 14:33
Mehmet Mehmet

Merhaba, Benim benzinli Accent Era'da da böyle bir sorun vardı. Servise götürdüğümde immobilzer'ın anahtardan şifreyi okuyamadığını söylediler ve ilgili mekanizmayı değiştirerek sorunu çözdüler. Bu gerçekleştiğinde araç 20bin KM'deydi. Servisteki elemanlar bunun bu kadar erken KM'de olmaması gerekir demişlerdi. Belli KM'den sonra oluşan kronik bir sorun da olabilir. Yetkili servis bir gösterin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 23.03.2015 09:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN