ONNO USTA

Chevrolet Cruze’da Oluşan Elektrik Sorunu İçin Ne Önerirsiniz?

03.04.2015 Cuma
CHEVROLET CRUZE’DA OLUŞAN ELEKTRİK SORUNU İÇİN NE ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Sahibi olduğum 2012 model Chevrolet Cruze 2.0 Dizel'de arıza lambası yanmaya başladı. Göstergeler yanıp sönüyor, Teyp kapanıp açılıyor ve sanki elektrik gelip gidiyor gibi oluyor. Ardından ise bu sorun düzeliyor. Ancak son zamanlarda daha sıkça olmaya başlayan bu sorun için neler önerirsiniz? Bulunduğum ilde yetkili servis yok.

Ersel G.Güvenç

Sayın Ersel Gürdal,

Aracınızın elektrik ve elektronik sorunlarında oluşan sorunun bir çok nedeni olabilir. Mesela sigorta kutusu ıslanarak nemlenmiştir veya çeşitli nedenler bu sorunun nedenidir. Bulunduğunuz şehirde yetkili servisin olmaması nedeniyle yakın şehirlere giderek orada aracınızı yetkili servise götürüp test cihazıyla kon ettirmeniz gerekiyor.

kalan karakter 1000

seçkin oto elektrik bolu seçkin oto elektrik bolu

cruze da aracın sarzını ölçtür 13.2 ile 14 arsında ise sıkıntıyok eger düşükse aracın aküsünü değiştir sarj dinamosunu falan söktürme o arac akü sıkıntılı oldugu zamn düşük sarz eder aküde de varta marka kullanmanı tavsiye ederim sorunun düzelecektir...

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 24.08.2015 14:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN