ONNO USTA

Amerikan SUV’u Almak İstiyorum Bana Ne Önerirsiniz?

15.04.2015 Çarşamba
AMERİKAN SUV’U ALMAK İSTİYORUM BANA NE ÖNERİRSİNİZ?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

'larına meraklı olduğum için V8 silindirli 5.0 lt üstü bir araç almak istiyorum. Bütçem dahilinde 1998 model Ford Expedition veya Chevrolet Tahoe, almak istediğim araçlar arasında bulunuyor. Ancak bu araçların çoğunda sistemi var ve kilometreleri de 150.000–300.000 km aralığında bulunuyor. Sizce bu iki modelin kronik sorunları var mı? LPG dönüşümü uygulanan motorlarda bir sorun olur mu? Sizce böyle bir araç aldığımda nasıl sorunlarla karşılaşabilirim?

Oğuz Kaboğlu

Sayın Oğuz Kaboğlu,

Satın almayı düşündüğünüz 1998 yılı üretimi olan bir aracı kontrol etmeden çıkartacağı sorunları önceden tahmin etmek zor. Bu bir de Amerikan SUV'u ise daha imkansız olacak. Bu konuda belirlediğiniz aracı, konusunda uzman bir servise götürüp tepeden tırnağa kontrol ettirmeniz gerekir. Araçta bir LPG dönüşümü varsa supap, segman gibi parçaların kontrol edilmesi gerekir. Bu parçalarda oluşacak aşınmalar ise size ciddi faturalar çıkmasına neden olacaktır. Aracın LPG sistemini kontrol ettirmenizde yarar var.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN