ONNO USTA

Ford Focus İlk Marşta Neden Zor Çalışıyor?

16.04.2015 Perşembe
FORD FOCUS İLK MARŞTA NEDEN ZOR ÇALIŞIYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Otomatik şanzımanlı 2006 model Ford Focus 1.6 sahibiyim. Aracımın yakıt tüketimi, son dönemde arttığı için yetkili serviste kontrol ettirdim. Kontrolü yapan usta, araca LPG takılırken manifoltun zarar gördüğünü belirtti. Bir diğer ustada manifoltta sorun olmadığını ve enjektörlerin temizlenmesi gerektiğini belirtti. Enjektörleri temizlettim ve yakıt tüketimi biraz düzeldi ama bu seferde aracım ilk marşta geç çalışmaya başladı. Ardından emme manifoltunu bantla sardık ama aracımın geç çalışma sorunu devam ediyor.

Murat Taş

Sayın Murat Taş,

Aracın benzin enjektörlerinin temizlenmesinin ardından motor, LPG'ye geçerken sarsıntılı çalışıyor mu? Diğer tarafta araç LPG tüketirken litre bazında benzine göre yüzde 25 -30 daha fazla yakıt harcar. Sizin sorunuzda litre olarak bir değer belirtmediğiniz için yorum yapmam oldukça zor. Diğer tarafta emme manifotunun hortum bağlantılarını bantla sarmak yerine, yenisiyle değiştirmeniz gerekiyor. Sonuç olarak yetkili servis tarafından yapılacak kontrollerde bu sorun çözülecektir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN