ONNO USTA

Aracımın Yakıt Tüketimi Neden Yüksek?

21.04.2015 Salı
ARACIMIN YAKIT TÜKETİMİ NEDEN YÜKSEK?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

Otomatik şanzımanlı Micra 1.2 sahibiyim ve 2009 model olan aracımın tüm servis bakımlarını zamanımda yaptırmama rağmen oldukça yüksek. Yüksek yakıt tüketiminin nedenini yetkili servise sorduğumda aracımın otomatik şanzımanlı olduğunu söylediler. Otomatik şanzımanlı araçların manuele göre daha fazla yakıt tükettiğini biliyorum ama bu kadar çok farkın olması sizce normal mi?

Nuri Korkmaz

Sayın Nuri Korkmaz,

Sahibi olduğunuz 2009 model 1.2'nin yakıt tüketim değeri nedir? Bu aracı hangi yol şartlarında kullanıyorsunuz? Araçla ilgili bu tarz bilgiler verseydiniz iyi olurdu. Fabrika verilerine göre otomatik şanzımanlı Micra 1.2'nin ortalama yakıt tüketimi 8.2 lt/100 km'dir ve bu değerin şehir içi trafiğinde 9.0 lt/100 km civarlarına çıkması oldukça normaldir. Bu tüketim değerlerini azaltmak pek mümkün olmayabilir. Ancak LPG uygulamasıyla yakıt masrafları azaltılabilir

kalan karakter 1000

micra hep çok yakar ama sakın tüp taktırmayın micra hep çok yakar ama sakın tüp taktırmayın

2004 model micram vardı belkide servisin iş bilmemezliğinden(Çünkü servisi sabıkalıydı hk forumlarda yüzlerce şikayet vardı) olsa gerek 90 bindeki motorumu gazı bahane ederek rektefe etmeme sebep oldular bununda bana maliyeti tam 5.500 tl oldu ve gözüm gibi baktığım micramı yok pahasına elden çıkarmak zorunda kaldım.Burada Nissan müşteri ilişkilerininde ilgisizliği büyük etken oldu.Bir daha Nissan almaya tövbe ettim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 21.08.2015 14:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN