ONNO USTA

Ford Fiesta İlk Marşta Neden Zorlanıyor?

11.05.2015 Pazartesi
FORD FİESTA İLK MARŞTA NEDEN ZORLANIYOR?

Onno Usta sorularınızı yanıtlamaya devam ediyor.

LPG'li ve otomatik şanzımanlı 2005 model Fiesta sahibiyim. Aracımı ortalama yakıt tüketimi 12.0 lt/100 km civarında. Birde marşa bastığımda motor çalışmakta zorlanıyor. Bir süre çalışıp motoru durdurunca hemen çalışmaya başlıyor ama bir süre beklersem tekrar çalışmıyor. Aracımın marş motoru revize edildi, bilgisayarda arıza kodu alındı ve gaz kelebeği boğazı temizlendi ama sorun çözülemedi. Bu konuda neler önerirsiniz?

Hasan Basri

Sayın Hasan Basri,

Aracınızın yakıt tüketimi çok yüksek ve bir hesap hatası yoksa otomobilde çeşitli sistemlerin kontrol edilmesi gerekiyor. LPG, benzinden daha ucuzdur ve ancak litre hesabındaysa benzine göre yüzde 25-30 dolaylarında daha fazla tükenir. Aracı sadece benzinle kullanarak test ettiniz mi? Eğer araç benzinle sorunsuzca çalışıyorsa yetkili bir LPG servisine müracaat edin. Ardından aracı oksijen sensörü, enjektörleri ve diğer sistem parçalarını kontrol ettirmenizde yarar var.

kalan karakter 1000

mustafa mustafa

aynısı opel corsada oldu lpg beynı contalardan motora gaz kacırıyormus

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.05.2015 22:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan OTOHABER veya otohaber.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN